Wywiad z absolwentem - członkiem szkolnej Rady Rodziców

 
Przedstawiamy kolejny wywiad w ramach projektu „Jak potoczyły się losy absolwentów naszej szkoły?”. Nasze zaproszenie przyjął pan Tomasz Zaporowski członek szkolnej Rady Rodziców w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Sosnowcu.
 
1. Proszę powiedzieć coś o sobie, czym Pan się obecnie zajmuje?
 Nazywam się Tomasz Zaporowski i chodziłem do szkoły podstawowej w Milowicach. Obecnie pracuję w zakładzie produkcyjnym w Mysłowicach jako operator maszyn. Mieszkam nadal w Milowicach, a moje dzieci chodzą teraz do tej szkoły.
 
2. W którym roku ukończył Pan naszą szkołę?
 W 1994.
 
3. Jak wspomina Pan czas spędzony w Milowickiej „dwunastce”?
Był to bardzo dobrze spędzony czas. Miła atmosfera nie tylko w klasie, ale w całej szkole. Jeżeli chodzi o edukację, to też nie mogę powiedzieć żadnego złego słowa, gdyż bez problemu dostałem się i ukończyłem Technikum Elektroniczne w Sosnowcu.
 
4. Których nauczycieli wspomina Pan ze szczególnym sentymentem?
 P.Grażynę Wyderkę, p.Beatę Rotkegel, p.Marię Kalańską, p.Marię Skierską, p.CelinęTymińską i p.Anitę Zarębską. A tak w ogóle to z żadnym nauczycielem nie miałem przykrych incydentów, więc nie mam do nikogo żalu i mile wszystkich wspominam.
 
5. Jakie przedmioty lubił Pan najbardziej?
 Wf  (chyba, jak każdy chłopak) i muzykę, ale przede wszystkim matematykę.
 
6. Które umiejętności wyniesione z podstawówki przydały się Panu w dalszej edukacji i w życiu?
 Jeżeli chodzi o edukację to na pewno przydała się ogólna wiedza ze wszystkich przedmiotów (dzięki niej bez problemu radziłem sobie w „elektroniku”). A w życiu - myślę, że istotną umiejętnością jest odnajdywanie się w nowym otoczeniu, współpraca z grupą, jak również nawiązywanie kontaktu z ludźmi.
 
7. Dzisiaj uczniami naszej szkoły są Pańskie dzieci – córka uczy się w szkole podstawowej, a syn w gimnazjum. Czy szkoła Pana dzieci różni się bardzo od szkoły jaką Pan pamięta jako uczeń?
 Różni się i to znacznie. Przede wszystkim boiska szkolne, monitoring, dużo sprzętu elektronicznego. Jest bardzo estetyczna (wymalowane korytarze, pamiątkowe zdjęcia na ścianach korytarza). Na pewno zmieniła się pozytywnie, chociaż w tamtych czasach moja szkoła też była ładna.
 
8. Jakie zmiany w szkole Pana zaskoczyły?
Wydaje mi się, że postęp w dziedzinie techniki. Wiadomo, że jest to nieuniknione, ale uważam, że mamy dużo nowoczesnego sprzętu (tablice interaktywne - super sprawa!).
 
9. Wiemy, że udziela się Pan aktywnie w szkolnej Radzie Rodziców. Proszę powiedzieć, jaki wpływ na życie szkoły mają rodzice?
 Rodzice mają duży wpływ na życie szkoły - pod warunkiem, że tego chcą. Niestety wiem, że dla niektórych rodziców liczą się tylko oceny ich dzieci, a nie interesują się życiem i sprawami szkoły. 
 
10. Czy jako uczeń działał Pan w samorządzie klasowym lub szkolnym? Jeśli tak, to czy te doświadczenia wpłynęły na to, że jako rodzic lubi Pan działać na rzecz szkoły?
 Działałem w samorządzie klasowym i szkolnym, ale myślę, że to nie ma większego wpływu na to, że lubię i chcę się udzielać teraz. Wydaje mi się, że bardziej bierze się to z poczucia dobrego i odpowiedzialnego wychowania swoich dzieci. Po drugie, jeżeli się w coś angażuję, to całym sercem - taki już jestem z natury, a trochę wyniosłem to właśnie z tej szkoły. 
 
Bardzo dziękujemy za wywiad.
 
Pytania opracował i wywiad przeprowadził Samorząd Uczniowski gimnazjum pod kierunkiem opiekuna SU p. Grażyny Mańczyk-Wyderki.

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
872
Web Links
7
Articles View Hits
491085

We have 15 guests and no members online