Łańcuch dobrego serca 2016

akcjalancuch2016 1W dniach  5 – 16 grudnia 2016r. odbyła się w naszej szkole świąteczna akcja charytatywna „Łańcuch Dobrego Serca”. Środki pieniężne uzyskane podczas akcji zostały przeznaczone  na zakup paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie chętnie i bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji. Najdłuższy łańcuch zbudowała klasa Ia gimnazjum, która zakupiła 270 ogniw i tym samym zebrała 135 złotych. Bardzo długi łańcuch zbudowała też klasa IIIb szkoły podstawowej, która zakupiła 224 ogniwa i zebrała 112 złotych. Duże zaangażowanie wykazały także klasy: VIa (176 ogniw),  VIb (172 ogniwa),  IIIa SP (163 ogniwa) oraz IIa SP (103 ogniwa). Serdecznie dziękujemy tym klasom oraz całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i pomoc w zebraniu środków pieniężnych na świąteczne paczki dla uczniów naszej szkoły.

Organizatorzy: Beata Dziurowicz, Magdalena Lechowska-Pisarek, Aneta Górnik

akcjalancuch2016 2.jpg

Łańcuch Dobrego Serca 2014/2015

lancuch2015W miesiącu grudniu odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Łańcuch Dobrego Serca”. Organizatorkami akcji są Beata Dziurowicz oraz Aneta Górnik. Najdłuższy łańcuch zbudowała klasa I„b” SP, która zakupiła 192 ogniwa, a tym samym zebrała 96 zł. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy Ib oraz innych klas za zaangażowanie i pomoc w zebraniu środków pieniężnych na świąteczne paczki dla uczniów naszej szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej.

"Baterie zbieramy - wspólnie o środowisko dbamy"

baterie

Od dnia 11 kwietnia 2014 roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Organizacją Odzysku Reba S.A. Zachęcamy oraz motywujemy dzieci i młodzież do przynoszenia baterii do swoich wychowawców oraz gromadzenia ich w dostarczonych przez Reba pojemnikach, które ustawione są na korytarzu szkolnym. Zbierając baterie zbieramy punkty, które będziemy mogli wymienić na nagrody: czapeczki, koszulki, sprzęt sportowy, pomoce do zajęć dydaktycznych. Celem akcji ekologicznej jest rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialność za obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w trosce o środowisko naturalne aktywnie włączyli się w zbiórkę zużytych baterii! Koordynatorem tego proekologicznego przedsięwzięcia jest Pani Lidia Banach.

Koncert charytatywny

koncertchW dniu 09 kwietnia 2014r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbył się koncert charytatywny "Dobrze widzi się tylko sercem". Został on przygotowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 23 na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego im. św. Tomasza w ramach akcji Pola Nadziei. Na scenie zaprezentowali się zarówno uczniowie szkoły, jak i jej absolwenci. Wolontariusze z naszego gimnazjum również pomagali w organizacji przedsięwzięcia - witali oraz obdarowywali gości słodkim upominkiem. Wzruszający koncert na długo zapadnie w naszej pamięci.

zobacz zdjęcia

Żonkilowa kwesta

srodula6 kwietnia 2014r. siedmioro uczniów gimnazjum naszej szkoły wzięło udział w kweście, która miała miejsce w Parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu. Zbiórka pieniędzy odbyła się na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego im. św. Tomasza w ramach akcji Pola Nadziei. Kilkaset papierowych żonkili wykonanych przez uczniów zostało rozdanych darczyńcom, którzy chętnie wspierali szczytny cel. Żonkil jest symbolem akcji, międzynarodowym symbolem nadziei.

Read more...

Cała Polska czyta dzieciom

solistaW ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, gościliśmy pana Adama Szerszeniasolistę Teatru Wielkiego w Łodzi. Nasz gość - prywatnie tata Oliwii Szerszeń, uczennicy klasy III a, opowiadał o swojej pracy. Uczniowie oraz wychowawcy mogli usłyszeć fragmenty arii operowych. Cóż to było za spotkanie - wielu z nas zapamięta je na długo. Jeszcze raz dziękujemy.

Akcja "Sprzątanie Świata"

sprzatanieswiataW dniach 20-22 września wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata" – Polska 2013. Tegoroczne przedsięwzięcie ruszyło pod hasłem ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ. Klasy wraz z wychowawcami porządkowały teren wokół szkoły, pobliski park oraz ogród szkolny. Wszyscy chętnie włączyli się do akcji zdając sobie sprawę z jej ważności. Celem tych działań jest to, aby wszyscy wiedzieli, dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej.