eTwinning w szkole podstawowej

etwinning2018Na przełomie lutego i marca 2018 uczniowie z klas 4a, 5a, 6a i 6b wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning: "Exchange Easter card". Projekt dotyczył tradycji wielkanocnych typowych dla różnych państw, w związku z tym nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Finlandii, Hiszpanii, Litwy, Rumunii, Serbii oraz Turcji. Wszyscy uczniowie wykonali piękne kartki oraz opisali w języku angielskim najważniejsze zwyczaje świąteczne. Każdy uczestnik projektu przedstawił się także w kilku zdaniach, napisał jak się nazywa i co lubi robić w czasie wolnym. Kilka dni przed świętami kartki zostały wysłane do szkół partnerskich, czego rezultaty mozna zobaczyć na zdjęciach.

czytaj więcej

Szkoła Podstawowa nr 12 nagrodzona Europejską Odznaką Jakości

etwinningbadge25 października 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 12 otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Young discoverers". Oznacza to, że praca nauczycieli, uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Efekty partnerstwa można obejrzeć pod linkiem   https://twinspace.etwinning.net/29183/home.

Konkurs na logo projektu "Young discoverers" rozstrzygnięty

logoyd15Dnia 5 lutego 2017 roku zakończyło się głosowanie na logo projektu eTwinning. Do konkursu zgłoszono 22 prace. Zostały one wykonane przez uczniów polskich, rumuńskich, hiszpańskich, armeńskich i francuskich. Głosowanie cieszyło się wielką popularnością. W sumie na prace konkursowe oddano blisko 3500 głosów.  Zwyciężyła propozycja przygotowana przez drużynę rumuńską. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!!!wyniki glosowania young discoverers

Logo contest determined

The voting for the logo of eTwinning project finished on 5 February 2017. Twenty two works took part in the contest. All logos were designed  by Polish, Romanian, Spanish, Armenian and French students.The logo contest was very popular among pupils. In general they gave almost 3500 votes for the competitive works. Proposition prepared by Romanian team has won and it became the official logo of the project. We congratulate on winning!!!
wyniki glosowania young discoverers ang

ZSO 13 po raz drugi nagrodzone Europejską Odznaką Jakości!!!

odznakajakosci iwilltellyouDnia 22 listopada 2016 roku Centralne Biuro Programu eTwinning po raz drugi uhonorowało naszą szkołę prestiżową Europejską Odznaką Jakości.  Tym razem kapituła doceniała pracę uczniów realizujących międzynarodowy projekt pt. 'I will tell you about my country' pod kierunkiem pań Anny Łabędzkiej i Agaty Termińskiej-Klepacz.  Przyznane wyróżnienie  wskazuje na osiągnięcie przez naszą placówkę  wysokiego europejskiego standardu. Informacja o nadanej nam odznace zamieszczona została w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu eTwinning. Wszystkim realizatorom projektu serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Weź udział w zabawie - poznaj tegorocznych eTwinnersów

LogoPierwszym zadaniem uczestników projektu "Young discoverers" jest stworzenie krótkiej prezentacji na swój temat w języku angielskim. Gimnazjaliści z naszej szkoły przygotowali dla swoich rówieśników ze szkół partnerskich dodatkowy bonus w postaci gry opartej na umiejętności korzystania z układu okresowego pierwiastków. Zachęcamy do udziału w zabawie.

Sprawdź się