Higienistka szkolna

Ganinet czynny:

Dzień tygodnia Godziny

7.30 -15.00

Szkolny gabinet higienistki szkolnej zapewnia uczniom pomoc doraźną oraz pomoc w nagłych wypadkach i zachorowaniach.

Ponadto w gabinecie higienistki szkolnej wykonywane są:

• badania przesiewowe uczniów klas I, III i V szkoły podstawowej (badanie wzroku, widzenie barw, pomiar ciśnienia, ocena rozwoju fizycznego dziewcząt i chłopców),
  • badanie kontrolne uczniów ze stwierdzonym wadami lub zaburzeniami rozwojowymi,
  • monitorowanie wykonywania szczepień ochronnych uczniów,
  • kierowanie na badania profilaktyczne lekarskie do lekarzy rodzinnych tzw. bilans zdrowia,
  • zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami rodziców, podejmowane są działania i akcje profilaktyczne, takie jak: fluoryzacja zębów.

Praca higienistki szkolnej to także współdziałanie z gronem pedagogicznym w zakresie szeroko rozumianej promocji zdrowia, organizowania akcji i konkursów propagujących zdrowy styl życia i nawyki żywieniowe.

Zachęcamy do lektury artykułów:

Komunikat w sprawie wzrostu liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A

W związku z dalszym dynamicznym wzrostem liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A (WZW A) w województwie śląskim w tym również na terenie miasta Sosnowiec – PPIS w Sosnowcu przypomina o konieczności przestrzegania zasad higieny i wzmożenia reżimu sanitarnego celem ochrony przed zakażeniem wirusem HAV.

Ulotka informacyjna

Informacja dotycząca zwiększonej zachorowalności na wirusowe zapalenie wątroby typu A w woj. śląskim

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu  informuje o obserwowanym wzroście liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A na terenie miasta Sosnowca  oraz województwa śląskiego. W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu prosi o zachowanie wzmożonej czujności i stosowanie się do wymaganych w tym zakresie zaleceń.

Czytaj więcej