Finał projektu o patronie szkoły

apatron18.04.2018 roku klasy IV a, IV b, V a przedstawiły scenki dramowe dotyczące życia i panowania króla Jana III Sobieskiego. Publiczna prezentacja była końcowym etapem szkolnego projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów pt. „Jan III Sobieski – polityk, wódz, człowiek”. Uczniowie prezentujący scenki oceniani byli przez jury w składzie: p. Grażyna Pawłowska, p. Anna Parszewska, p. Anna Tylec.

czytaj więcej

Dzień z ZUS

zus11.04.2018 roku klasy II a, III a gimnazjum oraz klasa VII a SP wzięły udział w publicznym przedstawieniu realizowanego wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych szkolnego projektu edukacyjnego z WOS. Zadaniem uczestników projektu (po przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji wprowadzającej do działań projektowych) było wykonanie prac w formie: filmu, prezentacji multimedialnej, plakatu oraz komiksu. Prace miały wyjaśnić i udowodnić dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?

czytaj więcej

Wykaz szkolnych projektów proponowanych do realizacji w roku szkolnym 2017/2018

projekt nogiZapraszamy do zapoznania się z ofertą projektów edukacyjnych dla uczniów klas szkoły podstawowej jak i gimnazjalnych.

Czytaj więcej

Udział uczniów klasy drugiej gimnazjum w projekcie regionalnym

lekcjereg1Dnia 8 czerwca 2017 roku przedstawiciele kl. IIa gimnazjum wzięli udział w publicznej prezentacji szkół, które były zaangażowane w miejski projekt edukacyjny pt. "10 lekcji regionalnych w klasach II gimnazjum w gminie Sosnowiec w roku szkolnym 2016/2017". Uczniowie przedstawili efekty swojej pracy i działań w formie prezentacji multimedialnej. Projekt prowadziła pani Anna Tylec wraz z panią Joanną Drozdowską-Skórską.

Czytaj więcej

"Telefony, telefony - gdzie dzwonic mam..."

telefonyTo wszystko zaczęło się od niego - Alexander Graham Bell w roku 1913 wynalazł telefon. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez niego, a dopiero co bez komputera. Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą Dorotą Andrysiewicz realizowali tygodniowy projekt pt. ”Bez niego nie istniejemy?”. Klasa została podzielona na grupy, które obserwowały na przerwach uczniów z  klas III, IV szkoły podstawowej  i III gimnazjum, prowadzili swój dzienniczek obserwacji w domu, przeprowadzali wywiady z nauczycielami i rodzicami. Wyniki były zatrważające. Najwięcej uczniów w czasie przerw korzystało z telefonów w klasie III gimnazjum. Sami obserwatorzy też zauważyli, że w ciągu dnia za dużo pochłaniają ich gry. Wniosek – odłóżmy telefony a wróćmy do starej sztuki konwersacji!

"Grunt to rodzinka" - nie każdy może zostać malarzem

 
„Tak naprawdę potrafimy mówić tylko przez nasze obrazy”  Vincent Van Gogh
 
grunt6
Każdy z nas chciałby zostać sławnym malarzem, ale droga do sławy jest wyboista. O tak trudnej sztuce tworzenia obrazów przekonywała nas Natalia Gluza – siostra uczennicy klasy II b Kornelii Gluzy. Natalia uczęszcza do Liceum Plastycznego. Uczniowie klasy zapoznani zostali z różnymi technikami plastycznymi i tworzeniem witraży.
Natalia przyniosła swoje prace, które szykuje na konkurs.

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
877
Web Links
7
Articles View Hits
493713

We have 27 guests and no members online