Finał projektu o patronie szkoły

apatron18.04.2018 roku klasy IV a, IV b, V a przedstawiły scenki dramowe dotyczące życia i panowania króla Jana III Sobieskiego. Publiczna prezentacja była końcowym etapem szkolnego projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów pt. „Jan III Sobieski – polityk, wódz, człowiek”. Uczniowie prezentujący scenki oceniani byli przez jury w składzie: p. Grażyna Pawłowska, p. Anna Parszewska, p. Anna Tylec.

czytaj więcej

Dzień z ZUS

zus11.04.2018 roku klasy II a, III a gimnazjum oraz klasa VII a SP wzięły udział w publicznym przedstawieniu realizowanego wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych szkolnego projektu edukacyjnego z WOS. Zadaniem uczestników projektu (po przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji wprowadzającej do działań projektowych) było wykonanie prac w formie: filmu, prezentacji multimedialnej, plakatu oraz komiksu. Prace miały wyjaśnić i udowodnić dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?

czytaj więcej

Wykaz szkolnych projektów proponowanych do realizacji w roku szkolnym 2017/2018

projekt nogiZapraszamy do zapoznania się z ofertą projektów edukacyjnych dla uczniów klas szkoły podstawowej jak i gimnazjalnych.

Czytaj więcej

Udział uczniów klasy drugiej gimnazjum w projekcie regionalnym

lekcjereg1Dnia 8 czerwca 2017 roku przedstawiciele kl. IIa gimnazjum wzięli udział w publicznej prezentacji szkół, które były zaangażowane w miejski projekt edukacyjny pt. "10 lekcji regionalnych w klasach II gimnazjum w gminie Sosnowiec w roku szkolnym 2016/2017". Uczniowie przedstawili efekty swojej pracy i działań w formie prezentacji multimedialnej. Projekt prowadziła pani Anna Tylec wraz z panią Joanną Drozdowską-Skórską.

Czytaj więcej

"Telefony, telefony - gdzie dzwonic mam..."

telefonyTo wszystko zaczęło się od niego - Alexander Graham Bell w roku 1913 wynalazł telefon. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez niego, a dopiero co bez komputera. Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą Dorotą Andrysiewicz realizowali tygodniowy projekt pt. ”Bez niego nie istniejemy?”. Klasa została podzielona na grupy, które obserwowały na przerwach uczniów z  klas III, IV szkoły podstawowej  i III gimnazjum, prowadzili swój dzienniczek obserwacji w domu, przeprowadzali wywiady z nauczycielami i rodzicami. Wyniki były zatrważające. Najwięcej uczniów w czasie przerw korzystało z telefonów w klasie III gimnazjum. Sami obserwatorzy też zauważyli, że w ciągu dnia za dużo pochłaniają ich gry. Wniosek – odłóżmy telefony a wróćmy do starej sztuki konwersacji!

"Grunt to rodzinka" - nie każdy może zostać malarzem

„Tak naprawdę potrafimy mówić tylko przez nasze obrazy”  Vincent Van Gogh

grunt6
Każdy z nas chciałby zostać sławnym malarzem, ale droga do sławy jest wyboista. O tak trudnej sztuce tworzenia obrazów przekonywała nas Natalia Gluza – siostra uczennicy klasy II b Kornelii Gluzy. Natalia uczęszcza do Liceum Plastycznego. Uczniowie klasy zapoznani zostali z różnymi technikami plastycznymi i tworzeniem witraży.
Natalia przyniosła swoje prace, które szykuje na konkurs.

"Grunt to rodzinka" - mali bankierzy

grunt5Odkąd Fenicjanie wynaleźli pieniądze, każdy z nas chce być bogatym. Niestety bez dobrego wykształcenia – nic z tego! Tak przekonywał nas gość- pani Małgorzata Surdy. W ramach realizacji projektu „Grunt to rodzinka”-  Miłosz Surdy- Rak uczeń klasy IIb zaprosił swoją mamę, która jest pracownikiem banku. Uczniowie przeszli szybki kurs, jak zostać bankierem. Salda, rachunki, konta, prezesi, departamenty, karty bankowe, awersy i rewersy z tym wszystkim zmierzyli się mali bankierzy.