sp12@sosnowiec.edu.pl  |  (32) 293 78 87  |  

Uniwersytet Dzieci

Nie ulega wątpliwości, że każdemu z nas zdarza się czasem taki dzień, że przedmioty dosłownie lecą mu z rąk. Dzieje się tak wtedy, gdy coś nas niepokoi. Uwaga jest całkowicie zaangażowana w nasze myśli i dlatego nie zauważamy otaczających nas rzeczy, często wykonujemy nieuważne ruchy. Z pewnością każdy z nas przypomni sobie takie dni, gdy docenia przyjemny powiew wiatru, zachwyca się zachodem słońca, cieszy smak lodów.

Gdy wśród grupy przyjaciół dochodzi do nieporozumienia - wszyscy odczuwają niepokój, napięcie. Mechanizm ten działa również w drugą stronę. Kiedy się wzajemnie wspieram, pomagamy sobie i jesteśmy blisko, wówczas odczuwamy ulgę i błogi spokój. Dlatego naszym priorytetem jest, to żeby dbać o siebie nawzajem. Podczas zajęć projektowych zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy okazywać sobie przyjaźń? Poza tym spróbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jak zadbać o równowagę w przyjaźni?

Czy ktoś z was zastanawia się nad tym, że nasze ciało to bardzo skomplikowana struktura, oraz nad tym, ze nasz mózg jest jego głównym centrum dowodzenia. To właśnie tutaj analizowane są wiadomości dochodzące z naszego całego ciała. Mózg ma swoich zwiadowców, są nimi: oczy, uszy, nos, które dostarczają mu wiadomości. Mózg te wiadomości przetwarza i analizuje.

Każdy z nas na co dzień używa sprzętów zasilanych energią elektryczną. Niemalże w każdym pomieszczeniu w naszych domach domu, jak i w miejscach poza nim, natykamy się na urządzenia zasilane energią elektryczną. Prąd jest nam w życiu bardzo potrzebny, niemalże niezbędny, ale równocześnie niekoniecznie zdajemy sobie sprawę, że może być niebezpieczny.

Fundacja Uniwersytet Dzieci, działa na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspierając edukację dzieci w szkołach podstawowych. Od 2007 roku realizuje nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Misją fundacji jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.


gov.pl

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12
IM. JANA III SOBIESKIEGO
W SOSNOWCU

ul. K. K. Baczyńskiego 14, 41-203 Sosnowiec
sp12@sosnowiec.edu.pl
(32) 293 78 87
BIP