NOWY SEZON ROZPOCZĘTY PASMEM SUKCESÓW!

aazawodydDobra wiadomość jest taka, że po trzyletniej przerwie wracamy na stadion! Dnia 27.09.2019 roku odbyła się liga lekkoatletyczna szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły z roczników 2005 i 2006 wypadli fenomenalnie zajmując czołowe miejsca w następujących konkurencjach:
I m-ce MATEUSZ CHMIEL- w biegu na 600m
II m-ce KLAUDIA FIK- w pchnięciu kulą

zobacz zdjęcia

Zawody lekkoatletyczne – II miejsce w rzucie piłeczką palantową

azawody2019fDnia 18.09.2019 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczeli sezon lekkoatletyczny – Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci, zorganizowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Sosnowcu. Wszyscy sportowcy pokazali ducha walki i przełamywali bariery sprawnościowe, a w szczególności psychiczne.

Uczeń Wiktor Mirek z klasy VIB pokonał wielu rywali zdobywając srebrny medal w rzucie piłeczką palantową. Natomiast wszyscy nasi reprezentanci godnie reprezentowali naszą szkołę uzyskując bardzo dobre i wysokie wyniki na tle wszystkich startujących zawodników. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Ilustracja do książki

sewerynDnia 12 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu – filia nr 20 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Najładniejsza Ilustracja Do Książki”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu. Celem konkursu było wykonanie ilustracji do książki w dowolnej technice oraz formacie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

II miejsce w konkursie powiatowym „Pierwsza pomoc”

1pomoctDnia 07.06.2019 roku, czteroosobowy zespół uczniów, w składzie: Sabina Szemitko, Amelia Dominik, Agata Stawiarz i Paweł Kryszewski wzięli udział konkursie powiatowym pod hasłem „Pierwsza pomoc”.
Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs ten składał się z dwóch części: teoretycznej, gdzie każdy uczeń rozwiązywał test z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia oraz praktycznej, gdzie musieli wykazać się wiedzą w odgrywanych scenkach, np. wypadek samochodowy, porażenie prądem, zadławienie, itp. Wszystkie zmagania były oceniane przez wykwalifikowane osoby tj. ratowników medycznych oraz strażaków.

Wielkanocne klimaty

pisanka1Dnia 17 kwietnia 2019 r. w odbył się finał konkursu plastycznego „Pisankowy zawrót głowy” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu – filia nr 2. Szkolnym opiekunem konkursu była p. Aldona Szylf. Celem konkursu była popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z Wielkanocą. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej płaskiej lub przestrzennej dowolną techniką nawiązującej do tematu konkursu.

Znam moje lektury

lektury2019W dniu 15 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Sosnowcu odbył się międzyszkolny, drużynowy konkurs czytelniczy „Znam moje lektury”. Był on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas 5 – 8. Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona spośród uczniów klasy 5a w składzie: Paweł Kryszewski, Agata Stawiarz oraz Jan Wiązania. Opiekunami uczniów były p. Paulina Domańska oraz p. Aldona Szylf.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu "Bryła jako bombka choinkowa"

bombka2018Miesiąc grudzień to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji nauczycielki matematyki ogłosiły konkurs dla klas IV - VIII szkoły podstawowej na własnoręcznie wykonaną bryłę matematyczną będącą jednocześnie ozdobą choinkową. W konkursie tym osiągnąć sukces mogli także uczniowie, dla których matematyka nie jest mocną stroną, ale mają np. talent plastyczny czy wyobraźnię przestrzenną.

Talent plastyczny został doceniony

michalk2018Uczeń klasy VI a Michał Kluza zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "W kręgu bajek i satyr Ignacego Krasickiego" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w ramach 120-lecia istnienia tej szkoły. Serdecznie gratulujemy talentu i zajęcia miejsca.

„ Moja Ojczyzna – Polska”

mojaojczyznaa20 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Moja Ojczyzna – Polska”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 19 w Sosnowcu. Uczennica naszej szkoły Michalina Feler z klasy II a zajęła w konkursie II miejsce. Uczennica wraz z opiekunem p. Beatą Marzec uczestniczyła w uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 20.