Ilustracja do książki

sewerynDnia 12 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu – filia nr 20 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Najładniejsza Ilustracja Do Książki”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu. Celem konkursu było wykonanie ilustracji do książki w dowolnej technice oraz formacie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

II miejsce w konkursie powiatowym „Pierwsza pomoc”

1pomoctDnia 07.06.2019 roku, czteroosobowy zespół uczniów, w składzie: Sabina Szemitko, Amelia Dominik, Agata Stawiarz i Paweł Kryszewski wzięli udział konkursie powiatowym pod hasłem „Pierwsza pomoc”.
Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs ten składał się z dwóch części: teoretycznej, gdzie każdy uczeń rozwiązywał test z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia oraz praktycznej, gdzie musieli wykazać się wiedzą w odgrywanych scenkach, np. wypadek samochodowy, porażenie prądem, zadławienie, itp. Wszystkie zmagania były oceniane przez wykwalifikowane osoby tj. ratowników medycznych oraz strażaków.

czytaj więcej

Wielkanocne klimaty

pisanka1Dnia 17 kwietnia 2019 r. w odbył się finał konkursu plastycznego „Pisankowy zawrót głowy” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu – filia nr 2. Szkolnym opiekunem konkursu była p. Aldona Szylf. Celem konkursu była popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z Wielkanocą. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej płaskiej lub przestrzennej dowolną techniką nawiązującej do tematu konkursu.

czytaj więcej

Znam moje lektury

lektury2019W dniu 15 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Sosnowcu odbył się międzyszkolny, drużynowy konkurs czytelniczy „Znam moje lektury”. Był on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas 5 – 8. Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona spośród uczniów klasy 5a w składzie: Paweł Kryszewski, Agata Stawiarz oraz Jan Wiązania. Opiekunami uczniów były p. Paulina Domańska oraz p. Aldona Szylf.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu "Bryła jako bombka choinkowa"

bombka2018Miesiąc grudzień to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji nauczycielki matematyki ogłosiły konkurs dla klas IV - VIII szkoły podstawowej na własnoręcznie wykonaną bryłę matematyczną będącą jednocześnie ozdobą choinkową. W konkursie tym osiągnąć sukces mogli także uczniowie, dla których matematyka nie jest mocną stroną, ale mają np. talent plastyczny czy wyobraźnię przestrzenną.

czytaj więcej

Talent plastyczny został doceniony

michalk2018Uczeń klasy VI a Michał Kluza zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "W kręgu bajek i satyr Ignacego Krasickiego" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w ramach 120-lecia istnienia tej szkoły. Serdecznie gratulujemy talentu i zajęcia miejsca.

„ Moja Ojczyzna – Polska”

mojaojczyznaa20 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Moja Ojczyzna – Polska”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 19 w Sosnowcu. Uczennica naszej szkoły Michalina Feler z klasy II a zajęła w konkursie II miejsce. Uczennica wraz z opiekunem p. Beatą Marzec uczestniczyła w uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 20.

czytaj więcej

Konkurs biblijny 2018

nataliadkonkursW tym roku po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy biblijnej pt. "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą" (Łk.21,33). Celem konkursu było poznanie ewangelii wg. św. Łukasza, oraz ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Dużyk, uczennica klasy VIa, która w etapie szkolnym zdobyła I miejsce, tym samym przechodząc do etapu regionalnego/dekanalnego. Również na tym etapie zajęła I miejsce. Teraz Natalia czeka na III etap - diecezjalny. Powodzenia!

Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie harcersko-historycznym

harcerka13 października 2018r. uczennice Kinga Woda, Julia Sznapka oraz Sabina Szemitko wzięły udział w gali konkursowej w sosnowieckiej Muzie.  Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za udział w konkursie UPAMIĘTNIAJĄCYM 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ 100-lecie ISTNIENIA ZHP zorganizowanym przez SP 8 im. Karola Wojtyły. Nasza grupa harcerek zajęła IV miejsce i uzyskała tym samym wyróżnienie wraz z nagrodami książkowymi.

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
864
Web Links
7
Articles View Hits
484923

We have 17 guests and no members online