Znam moje lektury

lektury2019W dniu 15 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Sosnowcu odbył się międzyszkolny, drużynowy konkurs czytelniczy „Znam moje lektury”. Był on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas 5 – 8. Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona spośród uczniów klasy 5a w składzie: Paweł Kryszewski, Agata Stawiarz oraz Jan Wiązania. Opiekunami uczniów były p. Paulina Domańska oraz p. Aldona Szylf.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu "Bryła jako bombka choinkowa"

bombka2018Miesiąc grudzień to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji nauczycielki matematyki ogłosiły konkurs dla klas IV - VIII szkoły podstawowej na własnoręcznie wykonaną bryłę matematyczną będącą jednocześnie ozdobą choinkową. W konkursie tym osiągnąć sukces mogli także uczniowie, dla których matematyka nie jest mocną stroną, ale mają np. talent plastyczny czy wyobraźnię przestrzenną.

Talent plastyczny został doceniony

michalk2018Uczeń klasy VI a Michał Kluza zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "W kręgu bajek i satyr Ignacego Krasickiego" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w ramach 120-lecia istnienia tej szkoły. Serdecznie gratulujemy talentu i zajęcia miejsca.

„ Moja Ojczyzna – Polska”

mojaojczyznaa20 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Moja Ojczyzna – Polska”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 19 w Sosnowcu. Uczennica naszej szkoły Michalina Feler z klasy II a zajęła w konkursie II miejsce. Uczennica wraz z opiekunem p. Beatą Marzec uczestniczyła w uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 20.

Konkurs biblijny 2018

nataliadkonkursW tym roku po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy biblijnej pt. "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą" (Łk.21,33). Celem konkursu było poznanie ewangelii wg. św. Łukasza, oraz ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Dużyk, uczennica klasy VIa, która w etapie szkolnym zdobyła I miejsce, tym samym przechodząc do etapu regionalnego/dekanalnego. Również na tym etapie zajęła I miejsce. Teraz Natalia czeka na III etap - diecezjalny. Powodzenia!

Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie harcersko-historycznym

harcerka13 października 2018r. uczennice Kinga Woda, Julia Sznapka oraz Sabina Szemitko wzięły udział w gali konkursowej w sosnowieckiej Muzie.  Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za udział w konkursie UPAMIĘTNIAJĄCYM 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ 100-lecie ISTNIENIA ZHP zorganizowanym przez SP 8 im. Karola Wojtyły. Nasza grupa harcerek zajęła IV miejsce i uzyskała tym samym wyróżnienie wraz z nagrodami książkowymi.

Projekt ZUS

zusUczniowie klasy III a, II a gimnazjum oraz VII a SP brali udział w realizacji projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie pt. "Projekt z ZUS". Wyłonione na etapie szkolnym prace w formie filmu, plakatu, komiksu oraz prezentacji multimedialnej podlegały dalej ocenie regionalnej oddziału ZUS - Sosnowiec. Prace naszych uczniów w kategorii film oraz komiks uzyskały największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowywały się do III centralnego etapu w Warszawie. Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną w 3 tygodniu czerwca na stronie www.zus.pl/edukacja. Trzymamy kciuki !!!

Regionalny Plener Malarski

aplenertyt15 maja w Szkole Podstawowej nr 29 odbyła się XII edycja Regionalnego Pleneru Malarskiego pod nazwą "Wiosenne wariacje". Naszą szkołę reprezentowała Julia Panek, Natalia Matysek z klasy 5a oraz Agata Mierzejewska z klasy 6b. Spośród 40 uczestników nagrodzono 6 osób. Wśród nich znalazła się nasza uczennica Julia Panek - otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy tak wspaniałej pracy! :)

zobacz zdjęcia

II edycja konkursu SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII

PART 1526322247404 W ostatnich dniach kwietnia odbyła się II edycja szkolnego konkursu MISTRZ ORTOGRAFII, którego wyniki zostały ogłoszone podczas tegorocznych obchodów Dnia Patrona - 9 maja. Konkurs był dwuetapowy. Przystąpili do niego uczniowie klas IV – VII oraz II i III gimnazjum. Najpierw zostali wyłonieni KLASOWI MISTRZOWIE ORTOGRAFII, którzy w II etapie zmierzyli się w dyktandzie i teście o tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII. Oto lista finalistów I etapu.