II miejsce w konkursie powiatowym „Pierwsza pomoc”

1pomoctDnia 07.06.2019 roku, czteroosobowy zespół uczniów, w składzie: Sabina Szemitko, Amelia Dominik, Agata Stawiarz i Paweł Kryszewski wzięli udział konkursie powiatowym pod hasłem „Pierwsza pomoc”.
Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs ten składał się z dwóch części: teoretycznej, gdzie każdy uczeń rozwiązywał test z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia oraz praktycznej, gdzie musieli wykazać się wiedzą w odgrywanych scenkach, np. wypadek samochodowy, porażenie prądem, zadławienie, itp. Wszystkie zmagania były oceniane przez wykwalifikowane osoby tj. ratowników medycznych oraz strażaków.

Trzytygodniowe przygotowania pod okiem nauczyciela Moniki Piskor oraz wielkiego wkładu i zaangażowania w naukę wszystkich uczniów okazały się sukcesem: uzyskaniem II miejsca na szczeblu powiatowym.
A oto wrażenia z przebiegu konkursu uczennicy Sabiny Szemitko: „Cieszę się, że osiągnęliśmy tak wysokie miejsce. W pierwszej części konkursu był test, który wydawał się prosty. Druga część była trudniejsza, ponieważ trzeba było przedstawić scenkę z pierwszej pomocy. Mieliśmy tremę, ale daliśmy radę.”
Uczniowie na ręce Pani Dyrektor Anny Łabędzkiej oddali puchar oraz dyplom za zajęcie II miejsca. Za zwycięstwo uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy.

1pomoc11pomoc21pomoc31pomoc41pomoc5