II miejsce w konkursie powiatowym „Pierwsza pomoc”

1pomoctDnia 07.06.2019 roku, czteroosobowy zespół uczniów, w składzie: Sabina Szemitko, Amelia Dominik, Agata Stawiarz i Paweł Kryszewski wzięli udział konkursie powiatowym pod hasłem „Pierwsza pomoc”.
Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs ten składał się z dwóch części: teoretycznej, gdzie każdy uczeń rozwiązywał test z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia oraz praktycznej, gdzie musieli wykazać się wiedzą w odgrywanych scenkach, np. wypadek samochodowy, porażenie prądem, zadławienie, itp. Wszystkie zmagania były oceniane przez wykwalifikowane osoby tj. ratowników medycznych oraz strażaków.

Trzytygodniowe przygotowania pod okiem nauczyciela Moniki Piskor oraz wielkiego wkładu i zaangażowania w naukę wszystkich uczniów okazały się sukcesem: uzyskaniem II miejsca na szczeblu powiatowym.
A oto wrażenia z przebiegu konkursu uczennicy Sabiny Szemitko: „Cieszę się, że osiągnęliśmy tak wysokie miejsce. W pierwszej części konkursu był test, który wydawał się prosty. Druga część była trudniejsza, ponieważ trzeba było przedstawić scenkę z pierwszej pomocy. Mieliśmy tremę, ale daliśmy radę.”
Uczniowie na ręce Pani Dyrektor Anny Łabędzkiej oddali puchar oraz dyplom za zajęcie II miejsca. Za zwycięstwo uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy.

1pomoc11pomoc21pomoc31pomoc41pomoc5

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
877
Web Links
7
Articles View Hits
493723

We have 40 guests and no members online