Ilustracja do książki

sewerynDnia 12 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu – filia nr 20 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Najładniejsza Ilustracja Do Książki”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu. Celem konkursu było wykonanie ilustracji do książki w dowolnej technice oraz formacie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych.

Uczniowie z klas 2 – 4 mieli do wykonania ilustrację do wybranego przez siebie wiersza Jana Brzechwy. Natomiast uczniowie klas 5 – 8 przygotowywali ilustrację do ulubionej części sagi o Harrym Potterze.

Szkolnym opiekunem konkursu była p. Aldona Szylf. III miejsce w kategorii uczniów młodszych zdobył uczeń klasy 4a Seweryn Kusztal. Wykonał on ilustrację do wiersza o Kaczce Dziwaczce. Sewerynowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

seweryn1seweryn2