III miejsce uczniów naszego gimnazjum w międzyszkolnym konkursie przedmiotowym z historii i wiedzy o społeczeństwie

plateriada2017a25 maja uczniowie klasy III a gimnazjum - Karolina Kubasik i Paweł Stehlik wzięli udział w międzyszkolnym konkursie przedmiotowym z historii i wiedzy o społeczeństwie PLATERIADA organizowanym corocznie przez II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu. Konkurs przyniósł naszej reprezentacji sukces. Uczniowie zajęli w nim III miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

plateriada2017

Świetlik 2017

swietlik2017Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”  jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców z siedzibą w Krakowie . W marca 2017 roku uczniowie klasy II b i V b uczestniczyli w tym konkursie. Grupa 10 uczniów była przygotowywana do konkursu przez panią Dorotę Andrysiewicz. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu przyrodniczego. Najlepszy wynik w szkole zdobył Szymon Bugajski uczeń klasy Vb. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

swietlik15

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

kangur2016Uczniowie naszej szkoły, jak co roku brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.  Konkurs ma formę jednoetapowego testu. Zgłoszeni uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli matematyki, panie Joannę Porębską, Katarzynę Stachurę oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, panią Dorotę Andrysiewicz. Warto podkreślić sukces Marcina Morawca, który otrzymał wyróżnienie  już trzeci rok z rzędu.

kangur2017 1kangur2017 2

Wyniki Konkursu Kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie

karolinaUczennica klasy III a gimnazjum Karolina Kubasik osiągnęła sukces poparty trudem nauki i ogromną wiedzą przedmiotową. Karolina pisząc I szkolny etap (16.11.2016r.) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dla uczniów gimnazjum z wiedzy o społeczeństwie zakwalifikowała się do II rejonowego etapu (13.01.2017 r.). Po ogłoszeniu na stronie internetowej WOM Katowice wyników okazało się, iż zakwalifikowała się do III etapu Konkursu Kuratoryjnego z WOS 2016/2017. Dnia 6.03.2017 roku odbędzie się III wojewódzki etap konkursu. Do poszczególnych etapów konkursu kwalifikują się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. Teraz Karolina walczyć będzie o tytuł laureata lub finalisty konkursu. Trzymamy kciuki, gratulujemy sukcesu, wiedzy i wytrwałości.

Transmisje Milowice, czyli historia odnaleziona

transmisje2Milowice to jedna z najstarszych dzielnic Sosnowca. Posiada ona piękną i barwną historię, dlatego warto o niej pamiętać. To właśnie tutaj kształtował się sosnowiecki sport czy historia zagłębiowskiego przemysłu ciężkiego. W związku z tym, niedawno otwarty Klub dla mieszkańców Milowic postanowił zorganizować konkurs pt. ,,Transmisje Milowice, czyli historia odnaleziona”, w ramach Programu Aktywności Lokalnej ,,Milowice”. Miał on na celu zachęcenie młodzieży do zapoznania się z historią Milowic i jej mieszkańców. Uczestnicy mieli za zadanie w ciekawy sposób przedstawić tą dzielnicę poprzez opisanie jakiejś związanej z nią historii.

Read more...

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
820
Web Links
7
Articles View Hits
466515

We have 54 guests and no members online