Światowe Dni Zdrowia 2018

dni201810 kwietnia już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole „Światowe Dni Zdrowia”, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Obchody Światowego Dnia Zdrowia są wpisane w program Szkoły Promującej Zdrowie. 

Uroczystości tego dnia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia II edycji konkursu na maskotkę Szkoły Promującej Zdrowie. Jury, w którym zasiedli nasi goście pod przewodnictwem Pani Dyrektor Anny Łabędzkiej miało nie lada zadanie. Wyłonienie zwycięzcy było bardzo trudne, ponieważ wszystkie przebrania były bardzo oryginalne, ciekawe i piękne. Ostatecznie, zwycięzcą została MARCHEWKA - Igor Hopcia.

W szkole zorganizowano liczne konkursy popularyzujące wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Oczywiście były one dostosowane do wieku uczniów – klasy I – III SP rywalizowały w konkursie plastycznym „W zdrowym ciele zdrowy duch”, klasy IV – VII „Talerz zdrowia”. Zorganizowano również konkurs klasowy na najciekawszy plakat przedstawiający wylosowaną dyscyplinę sportową.

Pani Dyrektor Anna Łabędzka ogłosiła wyniki konkursów i wręczyła nagrody.

Zwycięzcami w konkursie „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostali:
I miejsce Dominika Żukowska
II miejsce Wiktoria Czech
III miejsce Anna Kaflińska

Zwycięzcami w konkursie „Talerz zdrowia” zostali:
I miejsce Kacper Korpak
II miejsce Anna Domonik
III miejsce Michał Kluza

Zwycięską klasą w konkursie na najciekawszy plakat o tematyce sportowej została klasa IIa SP.

Następnym punktem programu był Finał Projektu Edukacyjnego „Pomysł na zdrowie” realizowanego przez uczniów klas VI-VII i Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek Anny Bogdanowskiej i Joanny Porębskiej. Osoby realizujące projekt zostały podzielone na podzespoły, gdzie każdy z nich współtworzył inne zadania. Pierwsza grupa uczniów opracowała i przeprowadziła ankiety wśród społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i rodziców oraz przedstawiła ich wyniki w postaci prezentacji multimedialnej. Kolejny zespół skupił się na zagadnieniu zdrowia psychicznego. W efekcie swojej pracy przedstawili dwie bardzo pouczające scenki dotycząca tego tematu „Biedna koleżanka” i „Nielubiana koleżanka”. Następnym tematem projektu były wywiady wśród osób z naszego otoczenia. Na krótkich filmikach zobaczyliśmy jak odpowiadali na pytania na temat zdrowia Pani Dyrektor Anna Łabędzka, pielęgniarka szkolna Dorota Kasprzyk, nauczycielki Joanna Grocholska i Ewelina Wodo.
Gościem honorowym Światowego Dnia Zdrowia była Pani Doktor Urszula Rajchel z pobliskiego ośrodka zdrowia, która przeprowadziła prelekcję dotyczącą zdrowia. Pani Doktor zwróciła szczególną uwagę na tematykę zdrowia psychicznego i z racji swojej specjalizacji na unikanie hałasu i prawidłową emisję głosu. Kolejny zespół również stanął na wysokości zadania zajmując się tematyką aktywności fizycznej skupił się na praktyce a nie na teorii. W wyniku ich ciężkiej pracy powstała wzbudzająca podziw wszystkich zebranych rytmiczna zumba. W przerwie miedzy poszczególnymi atrakcjami czas umiliła nam Justyna Zych deklamując wiersz Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”.
Ostatnia grupa uczniów pokazała, że aktywność fizyczną można uprawiać w każdym wieku. Ich taniec w przebraniach staruszków wywołał salwy śmiechu na całej sali i nie jednego opornego zachęcił do aktywności fizycznej.
Zwieńczeniem obchodów tego dnia było wspólne wykonanie piosenki „Pięknie żyć” przez uczestników projektu.

Uroczystość to efekt półrocznej pracy uczniów i nauczycieli.
Uczniowie realizujący projekt: Martyna Madej, Justyna Zych, Natalia Buchaniec, Dagmara Eliasz, Jakub Gębala, Marek Krygier, Julia Sznapka, Oliwia Krawętkowska, Kinga Woda, Kinga Pietrzyk, Marcin Morawiec, Agata Mierzejewska, Wiktoria Stępień, Dominika Swędział, Milena Golec, Patrycja Krzemińska, Amelia Drukała.
Opiekunowie koordynujący projekt: Anna Bogdanowska, Joanna Porębska.

dni1dni2dni3dni4dni5dni6dni7dni8dni9dni10dni11dni12dni13dni14dni15dni16dni17dni18dni19dni20dni21dni22dni24

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

We have 15 guests and no members online