sp12@sosnowiec.edu.pl  |  (32) 293 78 87  |  

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. W bieżącym roku przypada na dzień 6 lutego, w naszej szkole już 25 stycznia będziemy mogli dowiedzieć się wiele o bezpieczeństwie w sieci.

Z inicjatywy p. Małgorzaty Cyrany w całej szkole zostało rozwieszonych kilkadziesiąt cennych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań w internecie. Uczniowie szukając ciekawych wskazówek będą mogli zdobyć słodkie nagrody.

Na każdej przerwie od godziny 11:30 dostępna będzie prezentacja na temat bezpieczeństwa w sieci (sala komputerowa nr 9). Jednocześnie uczniowie mający lekcje informatyki tego dnia wezmą udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w internecie.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.


gov.pl

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12
IM. JANA III SOBIESKIEGO
W SOSNOWCU

ul. K. K. Baczyńskiego 14, 41-203 Sosnowiec
sp12@sosnowiec.edu.pl
(32) 293 78 87
BIP