sp12@sosnowiec.edu.pl  |  (32) 293 78 87  |  

Spis treści

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Sosnowcu wyruszyła dziś, 25 stycznia, na polowanie! W całej szkole zostały rozwieszone informacje o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Uczniowie mieli za zadanie zapisanie ich na kartkach i dostarczenie nauczycielowi informatyki. Każdy otrzymał słodki upominek!

Za wskazówkami podążali Pierwszoklasiści, którzy dopiero co poznali sztukę pisania, jak i "dorośli" Ósmoklasiści. Dostarczone karteczki były zapisane pięknym pismem, jak i cudnymi bazgrołami. Najważniejszy cel został osiągnięty: mały i duży, gruby i chudy, nieśmiały i otwarty, poznał zasady bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej.

Nie było łatwo znaleźć wszystkie wskazówki! Były rozwieszone na każdym piętrze, w przeróżnych miejscach.

W zabawie wzięło udział prawie 100 uczniów. Akcja została zorganizowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest na całym świecie, w tym roku 6 lutego. Ramy czasowe są rozciągnięte na kilka tygodni przed oraz po tym dniu.

Dodatkowo na każdej przerwie od godziny 11:30 w sali komputerowej dostępna była prezentacja na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mający lekcje informatyki tego dnia wzięli udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w internecie.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

 


gov.pl

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12
IM. JANA III SOBIESKIEGO
W SOSNOWCU

ul. K. K. Baczyńskiego 14, 41-203 Sosnowiec
sp12@sosnowiec.edu.pl
(32) 293 78 87
BIP