sp12@sosnowiec.edu.pl  |  (32) 293 78 87  |

Wycieczki

- słowa te wypowiedziała Żydówka Teresa Jadwiga Jaworska, która w 1942 r. została przyniesiona przez jakiegoś mężczyznę do Zakonu Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu na przechowanie z powodu zabrania jej matki do obozu koncentracyjnego przez Niemców.

Dnia 7 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 7a wspólnie z wychowawcami p. Aldoną Szylf oraz p. Anną Parszewską obejrzeli w sosnowieckim Teatrze Zagłębia spektakl zatytułowany „Opowieść wigilijna”. Spektakl wyreżyserowany przez Justynę Łagowską jest adaptacją opowiadania Karola Dickensa o tym samym tytule.

Dnia 19 grudnia uczniowie klasy 6a udali się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Głównym punktem programu było zwiedzanie zakładu produkcyjnego oraz edukacyjne warsztaty w Manufakturze bombek, podczas których każdy uczeń samodzielnie pomalował i ozdobił swoją bombkę choinkową.

„Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.”
Charles Dickens –
„Opowieść wigilijna”

8 grudnia 2023 r. klasa 5b udała się do Palmiarni w Gliwicach. Historia Palmiarni Gliwickiej sięga 1880 roku, kiedy na terenie parku miejskiego powstały pierwsze szklarnie o charakterze wystawowym.

Klasa 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Sztolni Królowa Luiza.

8 grudnia 2023 r. uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie.

W poniedziałek 6 listopada 2023 r. uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcami p. Aldona Szylf oraz Anną Parszewską odwiedzili Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. Uczniowie obejrzeli spektakl zatytułowany „Do widzenia mój pamiętniku…”, który powstał w oparciu o „Pamiętnik” Rutki Laskier oraz prozę i poezję Stanisława Wygodzkiego.

gov.pl

IM. JANA III SOBIESKIEGO