Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

ppomoc326 lutego 2019 r. nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadziła firma Tag Audyt zajmująca się organizacją szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.
Program zajęć obejmował część teoretyczną i praktyczną.

W pierwszej części szkolenia słuchacze poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, tj. zakres czynności, które mają na celu pomóc poszkodowanemu w stanie zagrożenia życia i w innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący zajęcia wyjaśnił, kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, gdzie znaleźć defibrylator. Zademonstrował jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich udzielić informacji dyspozytorowi.
Druga część szkolenia ukierunkowana była na praktykę, czyli właściwe zastosowanie ucisków, wdechów ratowniczych, chwytu Heimlicha i obsługę defibrylatora. Następnie, pod czujnym okiem specjalisty, każdy uczestnik szkolenia mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.
Uczestnicy ćwiczyli z fantomami do nauki podstawowych zabiegów resuscytacyjnych prawidłowe wykonywanie technik przywracania podstawowych parametrów życiowych u dorosłych, dzieci i niemowląt.
Udział w tym szkoleniu przyczynił się do pogłębienia i usystematyzowania wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz umożliwił nabycie umiejętności racjonalnego zachowania w nagłych przypadkach. Jak również zwiększył świadomość słuchaczy na temat roli ratownictwa społecznego i konieczności niesienia pomocy.

ppomoc1ppomoc2ppomoc4ppomoc5

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
877
Web Links
7
Articles View Hits
493715

We have 32 guests and no members online