Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

ppomoc326 lutego 2019 r. nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadziła firma Tag Audyt zajmująca się organizacją szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.
Program zajęć obejmował część teoretyczną i praktyczną.

W pierwszej części szkolenia słuchacze poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, tj. zakres czynności, które mają na celu pomóc poszkodowanemu w stanie zagrożenia życia i w innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący zajęcia wyjaśnił, kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, gdzie znaleźć defibrylator. Zademonstrował jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich udzielić informacji dyspozytorowi.
Druga część szkolenia ukierunkowana była na praktykę, czyli właściwe zastosowanie ucisków, wdechów ratowniczych, chwytu Heimlicha i obsługę defibrylatora. Następnie, pod czujnym okiem specjalisty, każdy uczestnik szkolenia mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.
Uczestnicy ćwiczyli z fantomami do nauki podstawowych zabiegów resuscytacyjnych prawidłowe wykonywanie technik przywracania podstawowych parametrów życiowych u dorosłych, dzieci i niemowląt.
Udział w tym szkoleniu przyczynił się do pogłębienia i usystematyzowania wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz umożliwił nabycie umiejętności racjonalnego zachowania w nagłych przypadkach. Jak również zwiększył świadomość słuchaczy na temat roli ratownictwa społecznego i konieczności niesienia pomocy.

ppomoc1ppomoc2ppomoc4ppomoc5