My Słowianie

myslowianie2019W ramach współpracy szkoły z Miejską Biblioteką Publiczną filia nr 19 w Milowicach oraz popularyzacji wiedzy i czytelnictwa uczniowie klasy 5 a uczestniczą w comiesięcznych lekcjach bibliotecznych pt. My Słowianie. Na zajęciach poznają obrzędy, zwyczaje oraz wierzenia Słowian, do których zaliczamy również Polaków. Pierwsze spotkanie dnia 11 marca pt. "Jare Gody, Dziewanna i Marzanna" dotyczyło starosłowiańskich tradycji związanych z miesiącem marcem, w tym pisania pisanek, śmigusa-dyngusa oraz topienia Marzanny.

Dodatkowo uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o słowiańskie symbole np. kołowrót, Ręce Boga oraz bogów np. Jaryło czy Marzanna. Spotkanie kwietniowe dnia 1 kwietnia pt. "Perun i Słowiańskie Imiona" dotyczyło etymologii imion np. Bożydara, Mściwoja oraz zwyczaju postrzyżyn. Uczeń klasy Kacper Korpak wygłosił wcześniej przygotowany referat na temat mamun. Zajęcia są interesujące dla uczniów, którzy chętnie poznają zwyczaje przedchrześcijańskie.

myslowianiee2019

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
877
Web Links
7
Articles View Hits
493721

We have 38 guests and no members online