"Witajcie w naszej bajce" - festyn rodzinny

 

witajcie9

18 maja 2019r. w piękną, słoneczną, majową sobotę w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa, do której nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowywali się od kilku tygodni. Okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej był Festyn Rodzinny, który odbył się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Bogaty program imprezy sprawił, że szkoła oraz boisko wypełniły się tłumem ludzi.

Uroczystego otwarcia majówki dokonała dyrektor szkoły Anna Łabędzka. Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz I Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca Zbigniew Byszewski. Wśród licznie przybyłych gości obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Bochenek, Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej ks. Karol Banasik oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz instytucji lokalnych współpracujących ze szkołą.


Prowadzenie imprezy powierzono profesjonalnemu konferansjerowi Jakubowi Kużdżałowi, który dbał o dobrą atmosferę a także był przewodnikiem dla uczestników festynu. Na scenie obejrzeć można było występ sławkowskiej kapeli podwórkowej „Old Bobrorze”, popisy wokalne finalistów szkolnej edycji konkursu pt. „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz pokazy taneczne przygotowane przez uczniów działających w szkolnym Samorządzie Uczniowskim. Punktem kulminacyjnym występów artystycznych był skecz pt. „Pokręcona bajka” - z nauczycielami w rolach głównych.
Podczas festynu na gości czekało mnóstwo atrakcji, wśród których wymienić można Salon Piękności Królewny Śnieżki, Manufakturę Kopciuszka czy kram z balonami. Amatorzy ruchu mogli wykazać się sprawnością, biorąc udział w Spartakiadzie Bolka i Lolka oraz wybierając się na spacer po okolicy z Filemonem  i Bonifacym. Dla osób wolących wysiłek intelektualny zorganizowano  Bajkową Zgaduj-Zgadulę. Dla smakoszy swoje podwoje otworzyła Leśna Stołówka Baby Jagi, Grillowa Chata Siedmiu Krasnoludków oraz Cukierenka Czerwona Kapturka. Podczas festynu można było spotkać się ze Sznupkiem oraz obejrzeć z bliska policyjny radiowóz. Zwieńczeniem imprezy było losowanie nagród w loterii fantowej zorganizowanej we współpracy z milowicką parafią. Posiadacze szczęśliwych kuponów otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów tj. tablet, przenośny głośnik oraz bon do sklepu firmowego. Na zakończenie odbyła się bitwa na balony wodne. Zorganizowany przez szkołę i parafię festyn był okazją do wspólnego spędzenia miłego przedpołudnia w gronie rodziny i znajomych. Ponadto przyczynił się do integracji społeczności szkolnej i lokalnej. Zebrane podczas festynu środki przeznaczone zostaną na wyposażenie kolejnej sali lekcyjnej w tablicę interaktywną.

 witajcie10witajcie11witajcie12witajcie14
witajcie16
witajcie1witajcie2witajcie17witajcie5witajcie3witajcie4witajcie6witajcie7godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
864
Web Links
7
Articles View Hits
484925

We have 22 guests and no members online