Książę szuka żony…

apasotytDnia 22 maja 2019 r. uczniowie klasy pierwszej wspólnie z wychowawcą p. Dorotą Andrysiewicz odwiedzili bibliotekę szkolną. Tego dnia biblioteka zamieniła się w bajkową krainę pełną licznych niespodzianek i atrakcji. Pierwszą z nich było spotkanie ze znanymi i lubianymi postaciami z bajek takimi jak: Calineczka, Królowa Śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka na ziarnku grochu czy Świniopas. Następnie pierwszoklasiści obejrzeli przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie teatralne zatytułowane „Książę szuka żony…”.

Finałowa scena będąca castingiem na żonę dla królewicza dostarczyła pierwszakom wiele radości i uśmiechu.
Najważniejszym elementem spotkania w bibliotece było złożenie przez uczniów klasy pierwszej uroczystej przysięgi, dzięki której przyjęci zostali do grona czytelników biblioteki szkolnej. Nie obyło się emocji i odrobiny strachu, gdyż akt pasowania miał być podpisany przez zaprzysiężonych czytelników … „własną krwią”. Pierwszaki wykazały się odwagą wyjątkowym poczuciem humoru i dzielnie stawiały „krwawy” ślad palca na certyfikacie pasowania.
Po uroczystości uczniowie wzięli udział w krótkiej lekcji bibliotecznej. Wówczas zapoznani zostali z regulaminem czytelni oraz biblioteki szkolnej. Poznali także zasady korzystania z biblioteki oraz obowiązki czytelnika.
Na pamiątkę pierwszych odwiedzin w bibliotece otrzymali zakładki do książek oraz słodkie upominki. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy 8 a wspólnie z wychowawcą p. Aldoną Szylf.

apaso1apaso2apaso3apaso4apaso6apaso9