Książę szuka żony…

apasotytDnia 22 maja 2019 r. uczniowie klasy pierwszej wspólnie z wychowawcą p. Dorotą Andrysiewicz odwiedzili bibliotekę szkolną. Tego dnia biblioteka zamieniła się w bajkową krainę pełną licznych niespodzianek i atrakcji. Pierwszą z nich było spotkanie ze znanymi i lubianymi postaciami z bajek takimi jak: Calineczka, Królowa Śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka na ziarnku grochu czy Świniopas. Następnie pierwszoklasiści obejrzeli przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie teatralne zatytułowane „Książę szuka żony…”.

Finałowa scena będąca castingiem na żonę dla królewicza dostarczyła pierwszakom wiele radości i uśmiechu.
Najważniejszym elementem spotkania w bibliotece było złożenie przez uczniów klasy pierwszej uroczystej przysięgi, dzięki której przyjęci zostali do grona czytelników biblioteki szkolnej. Nie obyło się emocji i odrobiny strachu, gdyż akt pasowania miał być podpisany przez zaprzysiężonych czytelników … „własną krwią”. Pierwszaki wykazały się odwagą wyjątkowym poczuciem humoru i dzielnie stawiały „krwawy” ślad palca na certyfikacie pasowania.
Po uroczystości uczniowie wzięli udział w krótkiej lekcji bibliotecznej. Wówczas zapoznani zostali z regulaminem czytelni oraz biblioteki szkolnej. Poznali także zasady korzystania z biblioteki oraz obowiązki czytelnika.
Na pamiątkę pierwszych odwiedzin w bibliotece otrzymali zakładki do książek oraz słodkie upominki. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy 8 a wspólnie z wychowawcą p. Aldoną Szylf.

apaso1apaso2apaso3apaso4apaso6apaso9

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
877
Web Links
7
Articles View Hits
493724

We have 46 guests and no members online