Wycieczka do średniowiecznego grodu

byczyna2019Na dobre rozpoczęcie roku szkolnego, dzieci z klas 4-6 udały się do Byczyny, do grodu rycerskiego. Nasza średniowieczna przygoda rozpoczęła się już w momencie zakwaterowania - uczniowie rozpakowali swoje walizki w komnatach typowych dla tych czasów, w których mieściły się drewniane szafy i piętrowe łóżka. Następnie obejrzeliśmy film oprowadzający po grodzie i przedstawiający rekonstrukcje bitew.

Panowie ubrani w charakterystyczne stroje, opowiadali o średniowiecznych zwyczajach rycerskich oraz o rodzajach broni, której mogliśmy dotknąć. Nasi uczniowie chętnie strzelali z łuku do tarczy i rzucali nożami. Wieczorna dyskoteka zakończyła pierwszy dzień pobytu w grodzie, dzieci niechętnie udały się do łóżek. Następnego dnia, po śniadaniu uczestniczyliśmy w różnych aktywnościach średniowiecznych, takich jak tkactwo na krosnach i deskach oraz ręczne czerpanie papieru. Największy entuzjazm wzbudziły jednak gry plebejskie, które można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Nasi uczniowie mieli możliwość przeistoczyć się w rycerzy i brać udział w zawodach, a także jeździć na nartach średniowiecznych.

Pobyt w grodzie pozwolił nam przenieść się w dawne czasy i choć w małym stopniu doświadczyć jego zwyczajów i kultury. Dla każdego z nas było to niezwykłe przeżycie, które na długo zapamiętamy.

byczyna2019abyczyna2019bbyczyna2019cbyczyna2019dbyczyna2019ebyczyna2019fbyczyna2019gbyczyna2019hbyczyna2019ibyczyna2019jbyczyna2019kbyczyna2019lbyczyna2019obyczyna2019pbyczyna2019rbyczyna2019sbyczyna2019tbyczyna2019u

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
902
Web Links
7
Articles View Hits
498886

We have 7 guests and no members online