Z WIZYTĄ W OSIKOWEJ DOLINIE

1tosikowa2 marca uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą p.Katarzyną Szczęśniak-Majewską oraz p.Klaudią Kemoną uczestniczyli w warsztatach w Osikowej Dolinie. Osikowe warsztaty są niebanalną formą edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę skierowaną do dzieci i młodzieży. Technika tworzenia z osikowego łyka, to polska tradycja, która powstała w XIX wieku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Całkowicie naturalny, delikatny surowiec z drewna osikowego początkowo wykorzystywano do wyplatania kapeluszy, koszyków, mat czy dywanów. Z każdym następnym dziesięcioleciem powstawały nowe formy, które pozwoliły na stworzenie ogromnej kolekcji wzorów. Dzięki poznanej technice uczniowie wykonali wielkanocnego kurczaka oraz koszyczek wielkanocny.

 1osikowa2osikowa3osikowa4osikowa5osikowa6osikowa7osikowa8osikowa9osikowa

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
703
Web Links
7
Articles View Hits
432567

We have 17 guests and no members online