13 tysięcy kroków spacerem po Sosnowcu

aprojekttytJuż po raz drugi uczniowie klasy II gimnazjum biorą udział w miejskim projekcie regionalnym pt. „10 lekcji regionalnych w mieście Sosnowiec”. Dzięki temu działaniu mają możliwość poznania regionalnej historii rodów Dietlów, Schoenów i Lamprechtów, miejscowych zabytków i miejsc pamięci historycznej. Tym razem na trasie wycieczki regionalnej znalazły się następujące miejsca:

żyleta uniwersytecka, Pałac Schoena, Pałac Dietla, Mauzoleum Rodziny Dietlów, cmentarz wielowyznaniowy, Kirkut przy ul. Gospodarczej, świecące wieże kościoła pw. Św. Tomasza, Cerkiew Prawosławna św. Wiery, Nadziei, Luby i ich Matki Zofii, dworzec kolejowy, pomnik Jana Kiepury. Bardzo trafnie w temat wpisała się aktualna wystawa w Muzeum Schoena poświęcona dekadzie Edwarda Gierka – polityka z Sosnowca, działacza komunistycznego, w latach 1970–1980 I sekretarz KC PZPR.

aprojekt1aprojekt2aprojekt3aprojekt4

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
703
Web Links
7
Articles View Hits
432566

We have 16 guests and no members online