Żywa lekcja historii, przyrody i geologii w zabytkowej kopalni

awieliczka126 marca 2018 roku klasy VI a, VI a, VI b wzięły udział w wycieczce dydaktycznej do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnia ta jest miejscem, które warto zobaczyć bez względu na wiek. Po pierwsze, dlatego, że jest zabytkiem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Narodowego przez UNESCO, po drugie dla unikatowego mikroklimatu, na który składa się – obok dużej wilgotności i zawartości chlorku sodu – stała temperatura (ok. 14–16 °C), ciśnienie, jonizacja i wysoka zawartość w powietrzu potasu, magnezu i wapnia, który sprzyja osobom ze schorzeniami górnych dróg oddechowych.

Podczas 3 h trasy turystycznej uczniowie głęboko pod ziemią podziwiali jeziora solankowe, niepowtarzalne komory i kaplice, wykute w soli chodniki, rzeźby i płaskorzeźby. Poznali historię, legendy i tajniki zabytkowej kopalni. Obejrzeli w kinie 5 wymiarowy film dydaktyczny oraz liczne ekspozycje należące do Muzeum Żup Krakowskich (urządzenia i narzędzia górnicze, minerały i skały solne). A wszystko to na I-III poziomach położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów z ok. 800 schodami do pokonania.

awieliczka2awieliczka3awieliczka4

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
703
Web Links
7
Articles View Hits
432564

We have 14 guests and no members online