„Jan III Sobieski – polityk, wódz, człowiek” – konkursy szkolny i międzyszkolny

graz2018W związku z przypadającym na 9 maja Dniem Patrona Szkoły – Jana III Sobieskiego – nauczyciele języka polskiego, panie Grażyna Pawłowska i Anna Parszewska oraz nauczyciel historii, pani Anna Tylec - przygotowały i przeprowadziły z uczniami projekt edukacyjny i konkursy przedmiotowe.
Jednym z nich był konkurs wiedzy o królu Janie III Sobieskim, który został przeprowadzony dnia 25 kwietnia. Przebiegał on w dwóch etapach - konkurs szkolny i konkurs międzyszkolny.

W części szkolnej wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły z klas IV – VII oraz gimnazjum. Natomiast w etapie międzyszkolnym gościliśmy uczniów, którzy przybyli do nas ze swoimi nauczycielami z kilku sosnowieckich szkół. Zarówno w etapie szkolnym, jak i międzyszkolnym zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy uzyskają najwyższą punktację. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po komisyjnym sprawdzeniu prac. Laureaci poszczególnych etapów zostaną nagrodzeni w Dniu Patrona, czyli 9 maja, podczas uroczystej akademii.