Gimnazjaliści z kl. III a na Akademickim Festiwalu Nauki w IX LO w Sosnowcu

AFNW poniedziałek 14 maja 2018 r. grupa uczniów z klasy III a wraz z wychowawczynią, panią Grażyną Pawłowską, wzięła udział w Akademickim Festiwalu Nauki w IX Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu. Festiwal trwa cały tydzień i każdego dnia odwiedzający IX LO uczniowie mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach z różnych dziedzin nauki, prowadzone przez nauczycieli uczących w tym liceum bądź współpracujących ze szkołą pracowników naukowych wyższych uczelni. 

W poniedziałek, pierwszego dnia festiwalu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach językowych: 

„Hiszpański śpiewająco” – warsztaty języka hiszpańskiego,
„Paryż jakiego nie znacie” - warsztaty języka francuskiego,
„English Meeting” – konwersacje w języku angielskim,
„Historia znaków japońskich – dlaczego rycina odciętej głowy oznacza słowo „droga” w języku japońskim?” - zajęcia połączone z nauką kaligrafii japońskiej,
„Business English Class” – zajęcia języka angielskiego w biznesie i prawie.
Zajęcia prowadzone w sposób ciekawy, w formie warsztatów, aktywizujące uczniów spotkały się z ich zainteresowaniem. Nauczyciele prowadzący zajęcia chwalili naszą młodzież za właściwe zachowanie, aktywność, zaangażowanie i wysoki poziom języka angielskiego. Z kolei sami uczniowie przyznali, że nie sposób było się na tych zajęciach nudzić. Szczególne wrażenie wywarły na nich warsztaty z języka japońskiego i kaligrafii japońskiej. Dziękujemy Organizatorom Akademickiego Festiwalu Nauki w IX LO za ciepłe przyjęcie, sprawną organizację i stworzenie możliwości udziału w ciekawych, inspirujących zajęciach.

AFN1AFN2AFN3AFN4AFN5AFN6AFN7AFN8AFN9AFN10AFN11

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
837
Web Links
7
Articles View Hits
470884

We have 3 guests and no members online