Europejski Dzień Języków 2018

konkurs piosenki201826 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy językowe dla uczniów. Klasy 1-3 szkoły podstawowej przygotowywały plakaty przedstawiające symbole krajów europejskich - wyróżnienia otrzymały klasa 2b oraz 3a.

Starsi uczniowie mieli możliwość pokazania swojego wokalnego talenty, biorąc udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Wszyscy uczestnicy zdecydowali się na piosenki w języku angielskim. Poziom był niezwykle wyrównany, ciężko było wyłonić laureatów. Ostatecznie dokonali tego sami uczestnicy głosując wzajemnie na siebie. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo uczniowie klasy 5b - Antonina Jabłońska i Igor Kłos. Drugie miejsce - Amelia Dominik i duet - Natasza Marek oraz Dominika Skwarek. Pozostali uczestnicy uzyskali wyróżnienia (Martyna Madej, Jakub Bugajski, Bartłomiej Kostka). Serdecznie gratulujemy wszystkim wokalistom!

dzien2018adzien2018b