Pokaz Mody Ekologicznej

ekologicznie1W dniach 21-23.09.2018 r. odbyła się jubileuszowa bo już 25 Akcja Sprzątania Świata w tym roku pod hasłem: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Z tej okazji panie Anna Bogdanowska i Joanna Porębska zorganizowały w naszej szkole drugą edycję „Pokazu Mody Ekologicznej”. Celem konkursu było podnoszenie społecznej świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie szczególnej uwagi dzieci na konieczność ochrony środowiska naturalnego poprzez własną aktywność i właściwe zachowania, tworzenie warunków do podejmowania działalności twórczej, budzenie zainteresowania sztuką poprzez wykonanie strojów i ich pokaz, rozwijanie własnych zainteresowań i uzdolnień poprzez występy przed publicznością.

Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość przygotowania ekologicznych strojów, wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Między innymi worki na śmieci, butelki po napojach, kapsle, stare gazety, taśma klejąca, a nawet kartony czy folia bąbelkowa posłużyły jako materiał do wyrobu strojów. Następnie uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę modelek i modeli i zaprezentować swoje stroje szerszej publiczności na specjalnie przygotowanym do tego celu wybiegu. Do konkursu zgłosiło się 33 uczestników, każdy projekt był szczególny i zasługiwał na wyróżnienie.

Niestety zwycięzca może być tylko jeden i została nim Michalina Feler z klasy drugiej.

Raz jeszcze GRATULUJEMY zwycięzcy i wszystkim uczestnikom pokazu! Jednocześnie dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.

ekologicznie2ekologicznie3ekologicznie4ekologicznie5ekologicznie6ekologicznie7