Wokół najważniejszego wydarzenia XX wieku - 11.11.1918

ania2018aW związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w konkursach międzyszkolnych organizowanych przez sosnowieckie szkoły. I tak:
- 19 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły nasze harcerki Kinga Woda, Julia Sznapka z kl. VII a oraz Sabina Szemitko z kl. VI a wzięły udział w konkursie UPAMIĘTNIAJĄCYM 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ 100-lecie ISTNIENIA ZHP podczas, którego oprócz pytań testowych z zakresu I wojny światowej, kształtowania się granic państwa polskiego w latach 1918-1922 miały za zadanie wykonanie czynności praktycznych: z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wyznaczania północnego kierunku w terenie, odszyfrowania wiadomości czy też rozbicia namiotu.

Aktualnie czekamy na wyniki, które ogłoszone zostaną podczas uroczystej gali - 13 listopada w sosnowieckiej MUZIE.
- 25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 23 uczennice klasy VIII a w składzie: Natalia Buchaniec, Dagmara Eliasz oraz Emilia Baran reprezentowały naszą szkołę w konkursie pt. "Trudne drogi do niepodległości" pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Katowice. Wysoki poziom wiedzy uczestników, trudne pytania i zacięta rywalizacja przyczyniła się do zajęcia IV miejsca przez naszą drużynę.

ania2018

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
773
Web Links
7
Articles View Hits
449608

We have 13 guests and no members online