„Spójrz inaczej”- wielka inauguracja programu.

spojrzinaczej1aProgram zajęć wychowawczo- profilaktycznych został rozpoczęty w klasie I a. Wychowawca klasy D. Andrysiewicz rozpoczęła zajęcia od tematu „Rozpoznajemy i nazywamy nasze uczucia”. Program „Spójrz inaczej” kładzie nacisk na kształtowanie osobowości dziecka jak i na wspieranie jego rozwoju - zarówno poprzez realizowane treści programu jak i również osobisty kontakt nauczyciela z dziećmi.

Celem tego programu jest tak wpływać na uczniów by radzili sobie lepiej, bez nadmiernego napięcia związanego z rozwiązywaniem problemów, których dostarcza im życie, aby zrozumiały siebie, umieli współżyć w grupie i potrafili odnajdywać w samych sobie, oparcie w trudnych sytuacjach. Na zajęciach gościliśmy panią wicedyrektor K. Stachurę, która wspólnie z uczniami, bardzo dzielenie wykonywała wszystkie zadania. Klasa I a jest pierwszym najmłodszym rocznikiem objętym tym programem. Będzie on realizowany aż do klasy III.