Polish Independence Day

independenceday10 listopada 2018r. odbył się konkurs pt. "Polish Independence Day" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Panie uczące języka angielskiego, Ewa Zasada i Agata Klepacz, zorganizowały uczniom coś podobnego do "escape room". Przedstawiciele klas IV-VIII, pracując w parach, mieli za zadanie włamać się do wirtualnej skrzyni zamkniętej na kilka kłódek.

Aby to zrobić konieczne było rozwiązanie zagadek językowych, w których schowane były kombinacje do kłódek. Dotyczyły one m.in tłumaczenia słów polskiego hymnu, łamigłówek językowych, związanych z  symbolami naszego kraju oraz wydarzeniami z przeszłości. W kategorii klas 5-6 nie było zwycięzcy - wszyscy uzyskali ten sam wynik, natomiast w kategorii 7-8 i gimnazjum: I miejsce zajęła klasa 8a, II miejsce - 8b, III miejsce - 7a, III gimnazjum - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wspaniałych wyników i zachęcamy do udziału w następnych językowych potyczkach.

independenceday1independenceday2