Miejskie Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Milowicach

100miejskieTradycją obchodów Narodowego Święta Niepodległości są obchody 9 listopada pod kapliczką św. Nepomucena w Sosnowcu - Milowicach. Zapoczątkowane zostały one uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ks. Bp. Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Po wysłuchaniu wykładu historycznego profesora Dariusza Nawrota rozpoczął się w kierunku kapliczki biało-czerwony pochód mieszkańców naszej dzielnicy, przybyłych gości oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Sosnowcu.

Pod kurhanem (miejscem pochówku powstańców listopadowych i styczniowych) uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczno - wojskowe.
Uczennica Martyna Madej zaśpiewała piosenkę "Niepodległa, niepokorna" a chór szkolny pod kierownictwem nauczyciela muzyki Pana Grzegorza Seweryna wykonał pieśni „O mój rozmarynie”, i "Marsz Pierwszej Brygady".
Marcin Śliwiński recytował wiersz Czesława Miłosza pt." Niepodległość", Paulina i Karolina Sikora wiersz Leopolda Staffa "Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą", Justyna Zych wiersz Wisławy Szymborskiej "Gawęda o miłości ziemi ojczystej".
W uroczystości po raz pierwszy brała udział Sosnowiecka Orkiestra Dęta.
Na zakończenie goście, przedstawiciele Rady Miejskiej, Radni, uczniowie i mieszkańcy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod kapliczką u zbiegu ulic Brynicznej i Słonecznej.
Tak nasza szkoła rozpoczęła obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości - Święto Polski i Polaków!!! Więcej zdjęć z uroczystości dostępnych na stronie http://sosnowiec.naszemiasto.pl/artykul/obchody-odzyskania-niepodleglosci-w-sosnowcu-milowicach,4876740,artgal,t,id,tm.html

100miejskie2100miejskie3100miejskie4100miejskie5100miejskie6