Uroczysta akademia z okazji 100 - lecia Niepodległości Polski

11.11.2018a"Ja to mam szczęście,
że w tym momencie
żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ja, to mam szczęście…
Mój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,
Ludzie uczynni, w sercach niewinni…"

Dnia 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana III Sobieskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy tego wydarzenia. Wiek, to nie mało dlatego akademia przede wszystkim miała przypomnieć trudną i zawiłą historię Polski a także wzbudzić w nas refleksje oraz radość z życia w wolnym, suwerennym i niepodległym kraju. Podczas uroczystości odśpiewane zostały cztery zwrotki hymnu państwowego, wygłaszane wiersze oraz śpiewane pieśni patriotyczno- żołnierskie, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
To Święto sprawia, że wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu z nas jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W akademię zaangażowali się uczniowie kl. 8 a i 8b - Justyna Zych, Oliwia Fortuna, Marcin Śliwiński, Paulina i Karolina Sikora. To oni mówili piękne i trudne wiersze a uczennica Martyna Madej zaśpiewała pieśni pt. "Ja to mam szczęście" oraz "Niepodległa, niepokorna". Można powiedzieć, iż wszyscy uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w akademię. To za sprawą naszego chóru szkolnego i nauczyciela muzyki Pana Grzegorza Seweryna, który zachęcił nas wszystkich do śpiewania pieśni legionowych i żołnierskich.

11.11.2018b11.11.2018c11.11.2018d11.11.2018e

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
789
Web Links
7
Articles View Hits
453873

We have 11 guests and no members online