Pamięć Rutki

rutka1.02.2018 r. uczniowie klas 8a oraz 8b wraz z nauczycielami p. B. Dziurowicz, A. Górnik oraz p. A. Szylf obejrzeli w Teatrze Dzieci Zagłębia spektakl „Pamięć Rutki”. Inspiracją do powstania spektaklu był znaleziony po latach pamiętnik nastoletniej żydówki mieszkającej w Będzinie. Tytułowa bohaterka w swoim dzienniku opisała swoje życie w getcie, a właściwie ostatnie jego miesiące.

Uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu zdecydowanie innym niż te obejrzane do tej pory. Spektakl nie był typową adaptacją dzieła literackiego. Było to widowisko przepełnione mrokiem, tajemnicą oraz dźwiękami – piosenkami, skandowanymi hasłami oraz odgłosami, które naśladowały dźwięki przeszłości. Był to obraz mocno intrygujący, odwołujący się do symboliki i metafor. Po przedstawieniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Korzenie” prowadzonych przez aktorów Sarę Lach oraz Wojciecha Żaka. Udział w warsztatach pozwolił uczniom na pełniejszy i lepszy odbiór spektaklu oraz wyciszenie emocji. Uczestnicy warsztatów mogli dopytać i rozwinąć poruszone w spektaklu myśli oraz wątki, które nie do końca zostały zrozumiane. Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się jak wyglądały przygotowania i praca nad spektaklem. Mimo że nie było to przedstawienie, które można określić jako łatwe, lekkie i przyjemne warto je obejrzeć i poświęcić chwilę na refleksję i zastanowienie się nad tym co było.

godlo

Koncepcja pracy szkoły

Misja:

"Dziś uczymy tego, 
co uczniowie jutro zrozumieją, 
że będzie im to potrzebne pojutrze".

William James

Priorytety:

- wychowanie zdrowotne 
- rozwój ucznia 
- integracja 
- efektywne kształcenie 
- współpraca ze środowiskiem lokalnym

Certyfikaty

odznakajakosci iwilltellyou

TABLICZKAeuro

certyfikatzdrowie

bezpiecznaszkola_Small

logo_sot_small
 
SPZ
 
biznesklasa
 
etwinningcert2015

Projekty i programy

logoszkolazprawami

 polskisportlogo

logoCyfrowaSzkola

rokszkolywruchu

cala_polska_czyta_dzieciom
  
radosnaszkola
 
pierwszak
 
puchatek
 
piecporcji
 
lepszaszkola
 
logo_APZ_OK_poziom
 
etwinningprojekty
 

Galeria

Statystyki

Visitors
33
Articles
877
Web Links
7
Articles View Hits
493706

We have 16 guests and no members online