Szkolny Klub Wolontariatu

volunteerWolontariat to działanie, którego celem jest dobro innych osób lub instytucji, wykonywane z własnej woli i bez wynagrodzenia oraz skierowane do ludzi spoza kręgu przyjaciół, rodziny lub koleżeństwa.

Wolontariusz to osoba, która działa na zasadzie wolontariatu.

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole został utworzony Szkolny Klub Wolontariatu. W jego skład wchodzą uczniowie, którzy bezinteresownie angażują się w akcje charytatywne i pomoc innym. Mają oni okazję do sprawdzenia siebie, wykorzystania posiadanych zainteresowań, uzdolnień, nawiązania współpracy z rówieśnikami, nauki nowych umiejętności, zdobycia wiedzy – do rozwoju siebie.

Opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariatu są: mgr Agata Termińska-Klepacz (koordynator klubu), mgr Aneta Górnik, mgr Klaudia Kemona oraz mgr Magdalena Lechowska-Pisarek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w klubie - warto pomagać

Program Szkolnego Klubu Wolontariatu

Praca wolontariuszy

awolontariat0320196 marca 2019r. trzy najbardziej aktywne wolontariuszki w naszej szkole - Oliwia Fortuna oraz Karolina i Paulina Sikora, spotkały się, żeby wspólnie wykonać kartki świąteczne w ramach akcji Pola Nadziei. Kartki te trafią do rodzin podopiecznych Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Materiały potrzebne do stworzenia kartek przynosili, oprócz dziewczyn, uczniowie klas młodszych, którym również dziękuję za zaangażowanie. Zbiórka materiałów i ozdób świątecznych trwa nadal - przed nami kiermasz świąteczny w Parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała w Milowicach!

awosp2019"Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni - jest ona na końcu twojego ramienia. Gdy jesteś starszy, pamiętaj, że masz drugą dłoń: pierwsza jest po to aby pomagać sobie, druga, żeby pomagać innym."
Audrey Hepburn

Szkoła Podstawowa nr 12 przy współudziale Przedszkola „Elfik” oraz Miejskiego Przedszkola nr 11 w piątek 11 stycznia zorganizowała imprezę charytatywną, włączając się tym samym po raz drugi w akcję WOŚP. Bardzo licznie przybyli uczniowie, przedszkolaki, absolwenci oraz ich rodzice i dziadkowie mogli na wstępie obejrzeć występ szkolnej grupy teatralnej AHA a potem za niewielką odpłatnością skorzystać z szeregu atrakcji takich jak m.in. udział w treningu piłki nożnej, aerobiku, malowaniu twarzy, malowaniu paznokci, fantazyjnym fryzjerstwie, manufakturze rękodzieła, rywalizacji podczas gier na x-boxie.

czytaj więcej

Bal Wolontariusza 2018

balwol5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusz. Z tej okazji w naszej szkole odbył się pierwszy Bal Wolontariusza. Uroczystość przeniosła nas w świat bajkowych postaci. Podczas balu uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez naszych wolontariuszy oraz opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu. Fundusze zebrane podczas balu zostały przekazane na potrzeby Hospicjum im. Św. Tomasza w Sosnowcu.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu "Kartka Świąteczna"

kartki2018W listopadzie 2018r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował konkurs pt. "Kartka Świąteczna". Zadaniem uczniów było własnoręczne wykonanie kartek, które nastepnie zostały przekazane na akcję charytatywną "Pola Nadziei" oraz na kiermasz świąteczny. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, opiekunowie Klubu mieli problem z wyłonięciem zwycięzców. Ostatecznie I miejsce zajęła Nicoletta Weimann (kl. 4b), II miejsce - Filip Herbst, III - Kacper Kuczera. Wyróżniono także kilkoro uczestników: Milenę Kręciwilk (kl. 2b), Dominikę Żuchowską (kl. 4a), Jagodę Górnik (kl. 4b), Antoniego Banacha (kl. 4b), Julię Składan (kl. 4b), Piotra Sochę (kl. 5b). Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w najbliższą niedzielę na kiermasz świąteczny przy Parafii MB Szkaplerznej.