
30 stycznia 2026 r. uczniowie klasy 3a i 3b zwiedzili Zajezdnię Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od stanowiska dyspozytora, który monitoruje pracę kierowców. Teren zajezdni to olbrzymi plac postojowy zapełniony autobusami. Mogliśmy zobaczyć stację tankowania autobusów, stanowisko automatycznej myjni, halę wymiany ogumienia, halę bieżących napraw i kontroli pojazdów. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Izby Tradycji Komunikacji Miejskiej w Będzinie, która została utworzona na terenie dawnej zajezdni autobusowej. Zobaczyliśmy tam stare autobusy oraz ciekawą ekspozycję składającą się z przedmiotów związanych z komunikacją miejską. Były to: kasowniki, siedzenia autobusowe, bilety, mundury, stare fotografie, tablice kierunkowe i dokumenty.
Na zakończenie każdy z nas otrzymał dyplom i upominek. Wycieczka była bardzo ciekawa i spełniła nasze oczekiwania.
Serdecznie dziękujemy pani Karolinie i panu Rafałowi, którzy byli wspaniałymi przewodnikami podczas naszej wycieczki.