
W środowe przedpołudnie uczniowie klas drugich i trzecich udali się do kina, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Zaczarowany ołówek” przygotowany przez aktorów z Poznańskiego Teatru Aktora.
Przedstawienie zachwyciło dzieci kolorową scenografią oraz starannie dopracowanymi kostiumami. Duże wrażenie zrobiła również gra aktorska, która wzbudziła w widzach wiele emocji. Podczas spektaklu nie brakowało radości, ale pojawiły się też momenty lekkiego napięcia, dodające historii wyjątkowego charakteru. Opowieść o przyjaźni Michasia i Oli pokazała, że bohaterowie potrafią pokonywać trudności, jakie napotykają na swojej drodze. Przekaz spektaklu uświadomił dzieciom, że najważniejsze w walce z przeciwnościami są dobroć, odwaga, wiara w siebie oraz prawdziwa miłość.