
W czerwcu klasa IB i IA były na wycieczce w Centrum Dziecięcej Wyobraźni Funzeum. Celem wyjazdu było rozbudzenie kreatywności, integracja rówieśników oraz nauka poprzez działanie i zabawę.
Uczniowie mieli okazję odwiedzić kilkanaście interaktywnych sal. Poznawali tam sekrety optyki, światła i powstawania barw. Wiele wrażeń dostarczyły Magiczne przestrzenie - zwiedzanie fluorescencyjnego lasu oraz pokoje z iluzjami optycznymi i lustrami. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sensorycznych - eksperymenty optyczne. Wycieczkę zakończyła zabawa w basenie z piłeczkami. Przekonaliśmy się, że nauka może być przygodą pełną efektów. Wizyta dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, a uśmiechy nie schodziły z twarzy.