
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, mająca na celu upamiętnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Uczniowie klasy 5a przygotowali część artystyczną
, w której przypomnieli okoliczności powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji
.
Podczas występu nie zabrakło recytacji wierszy
, pieśni patriotycznych
oraz krótkich scenek historycznych, które przybliżyły ducha epoki i znaczenie reform wprowadzonych w 1791 roku
.
Całość wydarzenia była okazją do refleksji nad wartościami takimi jak wolność, odpowiedzialność i troska o dobro wspólne
.



