18 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. ‼️Zadaniem uczniów było utworzenie "kramika" z symbolami charakterystycznymi dla wylosowanego przez daną klasę kraju. Wywiązali się z niego świetnie, na szczególną pochwałę zasługują klasy 3a oraz 5a szkoły podstawowej.

Z języka niemieckiego odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W konkursie uczestniczyły cztery drużyny składające się z trzech osób, każda drużyna reprezentowała jedną klasę. Zwycięstwo odniosła drużyna klasy 7B w skład której wchodzili Oliwia Fortuna, Kevin Pielok, Marcin Śliwiński.

Klasa II Gimnazjum przedstawiła skecz pt: W pewnej kamienicy w Hamburgu….. Widzowie, przedstawiciele poszczególnych klas oglądając, rozwiązywali zadania w formie testu wyboru lub pytań otwartych, na temat oglądanej sztuki.
Szczególne uznanie należy się klasie II Gimnazjum. Klasa opracowała przedstawienie od strony treści , scenografię, zadbała o odpowiednie stroje i miłą atmosferę. Nad rozwiązaniem konkursu pracuje Jury.

Nauczycielki języka angielskiego również zorganizowały konkurs, tym razem tłumaczeniowy "Translate". Wyłonieni zostali laureaci poszczególnych grup wiekowych. I miejsce w klasach czwartych zdobyli ex aequo - Jan Chmielnicki i Igor Makowski, wyróżnienie natomiast otrzymała Antonina Jabłońska. W klasach 5-6 szkoły podstawowej zwyciężył Jakub Markowski z klasy 6a, wyróżniony został Piotr Pędzik. Wśród najstarszej grupy uczniów bezapelacyjnie wygrała Justyna Zych (kl. 7a), wyróżniono natomiast dwóch uczniów z klasy 7b - Paulinę Rak oraz Kevina Pieloka. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.