W poniedziałek 14 maja 2018 r. grupa uczniów z klasy III a wraz z wychowawczynią, panią Grażyną Pawłowską, wzięła udział w Akademickim Festiwalu Nauki w IX Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu. Festiwal trwa cały tydzień i każdego dnia odwiedzający IX LO uczniowie mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach z różnych dziedzin nauki, prowadzone przez nauczycieli uczących w tym liceum bądź współpracujących ze szkołą pracowników naukowych wyższych uczelni.

W poniedziałek, pierwszego dnia festiwalu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach językowych:
„Hiszpański śpiewająco” – warsztaty języka hiszpańskiego,
„Paryż jakiego nie znacie” - warsztaty języka francuskiego,
„English Meeting” – konwersacje w języku angielskim,
„Historia znaków japońskich – dlaczego rycina odciętej głowy oznacza słowo „droga” w języku japońskim?” - zajęcia połączone z nauką kaligrafii japońskiej,
„Business English Class” – zajęcia języka angielskiego w biznesie i prawie.
Zajęcia prowadzone w sposób ciekawy, w formie warsztatów, aktywizujące uczniów spotkały się z ich zainteresowaniem. Nauczyciele prowadzący zajęcia chwalili naszą młodzież za właściwe zachowanie, aktywność, zaangażowanie i wysoki poziom języka angielskiego. Z kolei sami uczniowie przyznali, że nie sposób było się na tych zajęciach nudzić. Szczególne wrażenie wywarły na nich warsztaty z języka japońskiego i kaligrafii japońskiej. Dziękujemy Organizatorom Akademickiego Festiwalu Nauki w IX LO za ciepłe przyjęcie, sprawną organizację i stworzenie możliwości udziału w ciekawych, inspirujących zajęciach.