Minął już drugi miesiąc wytężonego wysiłku fizycznego i intelektualnego, za nami emocjonujące chwile i nowe doświadczenia. Październik rozpoczęliśmy od świętowania Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, upewniliśmy się, że nasi Rodzice zadbali o to, żeby nasze plecaki były odpowiednie, dobrane tak, abyśmy nosząc je uniknęli skolioz, płaskostopia, czy innych problemów zdrowotnych.
7 października zostaliśmy przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Sosnowcu.
Podczas uroczystości Pasowania na Pierwszoklasistę udowodniliśmy, że posiadamy wiedzę i umiejętności, by stać się UCZNIAMI z krwi i kości!
Podczas Pokazu Mody Ekologicznej mieliśmy swoich przedstawicieli, którzy godnie nas reprezentowali zajmując: pierwsze - Mikołaj i drugie - Hania miejsce, z kolei nasza reprezentanta - Oliwka otrzymała wyróżnienie.
Podczas #LEKCJIHIGIENY dowiedzieliśmy się jak postępować, by chronić się przed paskudnymi wirusami, w praktyce przekonaliśmy się jak właściwie myć ręce, wiemy jak żyć zdrowo i dbać o zdrowie innych, podstawą jest przecież Wirusoochrona.
W związku z tym, że kontynuujemy realizację projektu Ciekawski pierwszak. Jak poznawać świat w klasie? zastanawialiśmy się: Czy trójkąt może być kwadratem? Wystarczy się rozejrzeć, żeby zobaczyć wokół siebie figury geometryczne, my wiemy ile boków ma trójkąt i czy okrąg ma wierzchołki, zgadywaliśmy jakie figury nasi koledzy kreślą nam na plecach. A odpowiedź czy trójkąt może być kwadratem?! My wiemy, a Ty?!
W ramach tegoż projektu zastanawialiśmy się: Kto wymyślił pieniądze? Teraz już każdy z nas wie, czym jest bilon, jak wygląda banknot, czym kiedyś płacono, widzieliśmy również klaser numizmatyczny. Poza wiedzą teoretyczną mieliśmy okazję przynieść swoje skarbonki, portfele, a nawet woreczki z oszczędnościami, przeliczyć je i pochwalić się nimi.
Podczas kolejnych projektowych zajęć, doszliśmy do wspólnych wniosków w temacie: Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Sami stworzyliśmy własną autostradę, udzielaliśmy sobie wskazówek, by dotrzeć do kina, sklepu, ze szkoły i do szkoły. Każde z nas opracowało własną mapę, dzięki której zawsze odnajdziemy się w terenie, a droga do szkoły jest tak prosta, jak prosta prostopadła do ulicy K.K. Baczyńskiego.
Czy wszystkie zwierzęta widzą tak samo? to temat, którym również zainteresowaliśmy się. Podczas lekcji zgadywaliśmy czyje oko jest na ilustracji, dowiedzieliśmy się czy wąż widzi podczerwień, a pies czerwień, czym różni się świat widziany oczyma yorka, a czym dalmatyńczyka, niczym piraci graliśmy w piłkę z opaską na oku. Natomiast iluzje optyczne to dla nas magia i tajemnica na miarę naszego niezwykłego umysłu. Znajdź czytelniku na jednym ze zdjęć Eskimosa, spróbuj, nam się nie udało, widzimy tylko Indianina :(
Najwięcej emocji dostarczyła nam lekcja, podczas której w praktyce odkrywaliśmy Jak na scenie grają cienie? Najpierw losowaliśmy grupy w których wystąpimy, a następnie tytuł spektaklu, który wystawimy na scenie. Przy (oczywiście) niewielkiej pomocy rodziców powstały piękne kukiełki do naszego teatru, same spektakle były bardzo interesujące, oklaskom i zachwytom nie było końca. Miejmy nadzieję, że listopad rozpoczniemy równie entuzjastycznie, jak zakończyliśmy październik.