Spotkanie z Tatusiem Hani okazało się fascynującym doświadczeniem, otwierającym przed uczniami świat zawodu stolarza. Pan Łukasz z pasją opowiadał o swojej pracy, rzucając światło na tajniki rzemiosła, które jest nie tylko zawodem, ale także sztuką.

Na spotkaniu mieliśmy okazję przyjrzeć się procesowi powstawania mebli - od surowego drewna po gotowy produkt. Pan Łukasz, jako wpółwłaściciel firmy produkującej elementy drewniane do mebli typu sofy czy fotele, z entuzjazmem dzielił się z nami tajnikami i technikami, które są niezbędne w jego zawodzie. Zobaczyliśmy, jak z pozoru zwykłe deski przekształcają się w piękne i funkcjonalne meble.

Nie tylko słuchaliśmy, ale także uczestniczyliśmy w spotkaniu. Pan Łukasz przygotował dla nas quiz dotyczący gatunków drzew, sprawdzając naszą wiedzę na temat tego, co dla niego jest codzienną pracą. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się więcej o różnych rodzajach drzew i ich zastosowaniach.

Jednak to nie koniec atrakcji. Pani Justyna Majka, również zaangażowała się w spotkanie, dzięki mamie Hani wykonaliśmy wspólnie makiety lasów, pełne malutkich zwierząt, które zakupiła dla nas Pani Justyna. To było nie tylko kreatywne zajęcie, ale także świetna okazja do nauki o ekosystemie leśnym.

Niech nasze podziękowania polecą do Pani Justyny i Pana Łukasza za czas i wiedzę, jaką z nami podzielili. Dzięki nim nie tylko poszerzyliśmy naszą wiedzę, ale również zyskaliśmy nową perspektywę na świat zawodu stolarza. To spotkanie na pewno pozostanie w naszej pamięci jako inspirująca lekcja i przykład pasji do wykonywanej pracy.

Uczniowie klasy 3
wraz z wychowawczynią Moniką Uherek-Mutz