W dniu 21 czerwca odwiedziła nas bardzo sympatyczna Pani z banku. Okazało się, że jest to mama naszego kolegi z klasy 1b – Stasia. Pani Anna Nowak-Domagała przeprowadziła z nami bardzo ciekawe zajęcia dotyczące ekonomii. Rozwiązywaliśmy zagadki, przechodziliśmy labirynt i liczyliśmy pieniądze. Zajęcia bardzo nam się podobały. Dziękujemy.

Spotkanie było zorganizowane w ramach wolontariatu fundacji ING dzieciom projektu ABC Ekonomii. Organizatorka spotkania przedstawiła uczniom założenia tego innowacyjnego programu edukacji finansowej dla dzieci, który jest realizowany na skalę Polski.

W ramach tego programu szkoła otrzymała cenne wsparcie w postaci 30 książek oraz pakietów materiałów edukacyjnych. Książki zawierają 12 opowiadań, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Pani Anna wyraziła nadzieję, że podróż z bohaterami tych książek stanie się dla uczniów fascynującą i pouczającą przygodą, otwierającą drzwi do świata finansów i ekonomii.

W ramach spotkania uczniowie zostali zapoznani z treścią książek oraz otrzymali informacje na temat różnych scenariuszy i kart pracy, które zostały dołączone do materiałów edukacyjnych. Wszystkie te narzędzia mają na celu wspomaganie procesu uczenia się i rozwijanie świadomości finansowej wśród najmłodszych.

Spotkanie było doskonałą okazją dla uczniów, aby zacząć przygodę z nauką ekonomii i finansów w sposób interesujący i dostępny dla ich wieku. Program ABC Ekonomii jest nie tylko innowacyjny, ale również ważny dla przyszłego rozwoju dzieci, ucząc ich podstawowych zasad zarządzania finansami.

Z pewnością uczniowie będą czerpać korzyści z tych materiałów edukacyjnych i ciekawych opowiadań, które zapewnią im wiedzę na temat ekonomii i finansów oraz pomogą w budowaniu zdrowych nawyków finansowych.

Podsumowując, spotkanie było udanym początkiem projektu ABC Ekonomii w naszej szkole, który ma na celu wzbogacenie wiedzy uczniów na temat ekonomii i finansów oraz rozwijanie umiejętności zarządzania finansami już od najmłodszych lat.