
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Olimpijskim pod nazwą „Wiem i kibicuję - Tokio 2020”. Konkurs odbył się 10 lipca w związku z Igrzyskami XXXII Olimpiady, która miała miejsce w Tokio w dniach 23 lipca-8 sierpnia. Konkurs został przeprowadzony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki pod Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dla dzieci i młodzieży. Natasza Szyrwińska, uczennica kasy 7b wykazała się ogromną wiedzą w dziedzinie lekkiej atletyki zdobywając I miejsce. Wyróżnienie w konkursie otrzymał również Filip Herbst, uczeń klasy 7a. Młodzież otrzymała od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wspaniałe nagrody. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zarabiać i oszczędzać to w rzeczywistości nic trudnego, wystarczy odpowiednio wcześniej się tego nauczyć. Jeżeli stanie się częścią codziennego życia, będzie tak samo naturalne jak wydawanie pieniędzy. Dzięki tej umiejętności łatwiej później inwestować i świadomie zarządzać swoimi finansami. Kiedy zacząć naukę? Im wcześniej, tym lepiej. Zwłaszcza, że można ją potraktować jak dobrą zabawę.
15 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 8 a wzięli udział w zdalnym podsumowaniu projektu pt.: „10 lekcji regionalnych w gminie Sosnowiec” zrealizowanym przez CDN Sosnowiec. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursach miejskich na film oraz plakat. Film pt. „Moja dzielnica” zrealizowany przez N. Dużyk, N. Matysek i S. Szemitko uzyskał wyróżnienie w konkursie miejskim w ramach ER.
Maj to miesiąc, w którym obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Matki. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs „Wszystkiego najlepszego w dniu Twojego Święta … czyli wirtualna kartka z życzeniami dla mamy". Uczestnicy mieli wykonać kartkę okolicznościową zawierającą życzenia z okazji Dnia Matki wykorzystując dowolny program lub aplikację. Przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymały uczennice: Marcelina Major z klasy V a i Julia Piotrowska z klasy V a. Dziewczynki wykonały piękne prace. Wykazały się przy tym kreatywnością i talentem.
Gratulujemy.
Na co dzień? Nacodzień? Jak to napisać? Jak powiedzieć? Która forma jest poprawna? Te i inne pytania musieli rozstrzygnąć uczestnicy szkolnego konkurs językowego, którzy w tym roku ubiegali się o tytuł „Mistrza języka polskiego”.
Dnia 28 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs z języka polskiego o tytuł „Mistrza ortografii”. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VI oraz klas VII – VIII, a przystąpiło do niego 34 uczniów i uczennic. Zadania testowe obejmowały treści z zakresu poprawnej pisowni m.in. wyrazów z ó, u, rz, ż, ch, h; pisowni wielką i małą literą; pisowni łącznej i rozłącznej partykuły nie i różnych przedrostków. Bezwzględnym zwycięzcą w obu kategoriach wiekowych została Natasza Szyrwińska z kl. VI b, która jako jedyna zdobyła 100% punktów i tym samym uzyskała tytuł „Mistrza ortografii” naszej szkoły.
A oto wszyscy laureaci konkursu:
Klasy IV – VI Klasy VII – VIII
I miejsce Natasza Szyrwińska (100%) I miejsce Julia Radoszewska (98%)
II miejsce Kacper Dałek, Filip Herbst II miejsce Paweł Pobocha
III miejsce Amanda Twardowska i Daniel Łój III miejsce Natalia Marek i Julia Rokicka
Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sosnowcu miejskim konkursie pt. "Malowane wyobraźnią". Jego celem było stworzenie na bazie wybranego przez siebie obrazu współczesnego odbicia. W powyższym konkursie szkołę reprezentowały trzy prace: Julii Panek z kl. VIII a, Nataszy Szyrwińskiej z kl. VI b oraz Nikodema Widery z klasy IV a. Praca uczennicy kl. VIII a Julii Panek zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratuluję aktywności, pomysłowości i zmysłu plastycznego.


W marcu 2021 roku miała miejsce kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego już od 15 lat przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu. Do konkursu zgłosiło się 40 grup z 34 szkół. Uczestniczyło w nim 146 uczniów z klas 5-6 i 374 z klas 7-8. Z naszej szkoły chętnych do udziału w konkursie było ośmioro uczniów, którzy dali z siebie wszystko i osiągnęli bardzo dobre wyniki. Uczeń klasy 6b, Kacper Dałek, został laureatem konkursu, zajmując w nim trzecie miejsce! Jest to ogromny sukces, którego serdecznie mu gratuluję, życząc podobnych w przyszłości. Brawo Kacper!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12
IM. JANA III SOBIESKIEGO
W SOSNOWCU
ul. K. K. Baczyńskiego 14, 41-203 Sosnowiec
sp12@sosnowiec.edu.pl
(32) 293 78 87
BIP