Witajcie w latach 80. i 90.! Dnia 9 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy wehikuł czasu.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 jednogłośnie postanowiła… cofnąć się o kilka dekad i wskoczyć prosto w kolorowy świat lat 80. i 90.! Efekt? Korytarze pełne neonów, dźwięków kaset przewijanych ołówkiem i uczniów wyglądających jak żywcem wyjęci z teledysków sprzed lat.
Już od rana można było zauważyć, że coś jest na rzeczy. Zamiast plecaków – magnetofony, zamiast smartfonów – walkmany, a na nogach królowały kultowe trampki. Dresy? Oczywiście, że były! Najlepiej ortalionowe, szeleszczące przy każdym kroku i w kolorach, które spokojnie mogłyby konkurować z tęczą.
Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały największe hity tamtych lat. Trudno było usiedzieć w miejscu, gdy z głośników płynęło „Disneyland” Papa Dance .Nie zabrakło też wspólnego rytmu przy „We Will Rock You”, który porwał wszystkich do zabawy. Niektórzy uczniowie odkryli nawet, że znają teksty tych piosenek lepiej niż definicje z podręczników – co pozostawiamy bez komentarza 😉 Nauczyciele? Cóż… okazali się wyjątkowo dobrze odnajdywać w klimacie tamtych lat – niektórzy podejrzanie zbyt dobrze!
Jedno jest pewne – jeśli ktoś zgubił się dziś w szkolnym korytarzu, to istnieje spora szansa, że trafił prosto do lat 90. I chyba nikt nie miałby nic przeciwko, żeby zostać tam jeszcze trochę!
Dziękujemy wszystkim za udział i już nie możemy się doczekać kolejnej takiej przygody!



