sp12@sosnowiec.edu.pl  |  (32) 293 78 87  |  

Szkolny Klub Wolontariatu

Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomagamy Sercem zorganizował w naszej szkole 2 edycję akcji: Pomagamy! Używane zabawki zabieramy!

Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomagamy Sercem zaprasza do udziału w 2 edycji akcji: Pomagamy! Używane zabawki zabieramy!

Już w poniedziałek 21 listopada, jak co roku, będziemy obchodzili w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej Pola Nadziei, której celem jest działalność na rzecz hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. W październiku nastąpiła jej inauguracja - uczniowie klasy 8 b zasadzili w szkolnym ogródku cebulki żonkili, kwiatów symbolizujących nadzieję w walce z chorobą nowotworową. W dniu 1 listopada wolontariuszki Amanda Twardowska i Maja Pardo uczestniczyły w kweście na cmentarzu komunalnym przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu. Na rzecz hospicjum zebrano 12 623,61 zł. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. 

7 czerwca uczennice klasy 7 b wraz z wychowawczynią wzięły udział w jubileuszu 25 - lecia sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza. Spotkanie było niezwykle wyjątkowe. Miałyśmy okazję zobaczyć film przedstawiający rozwój placówki od hospicjum domowego aż do dzisiejszej stacjonarnej postaci oraz posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu utalentowanych młodych sosnowiczanek. Szczególnie poruszające było spotkanie z gościem - Janem Melą.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Wszystkiego Dobrego dla Chorego". Wykonali własnoręcznie kolorowe kartki z najserdeczniejszymi życzeniami , które zostały przesłane dla pacjentów szpitali: Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Centrum Pediatrii w Sosnowcu oraz podopiecznym Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu ,Hospicjum św. Jana Pawła II w Katowicach.

08.11. 2021 r. nasi wolontariusze, pod opieką jednej z opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Agnieszki Kręgiel, udali się na warsztaty do terenowego oddziału Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milowicach. Tam pod okiem współpracujących z nami pań z MOPSu, ozdabiali techniką decoupage różnego rodzaju deski i deseczki. Wytwory pracy naszych wolontariuszy będzie można zakupić przy okazji najbliższego bożonarodzeniowego kiermaszu szkolnego.

W dniu 1 listopada na cmentarzu komunalnym przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Nasze dwie wolontariuszki, Amanda Twardowska i Nadia Wojda, wzięły w niej czynny udział. Udało się zebrać 5825, 76 zł. Dziewczyny - dla Was serdeczne dzięki za zaangażowanie!

Wcześniej, w październiku, zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę zniczy, które również trafiły na ten cel. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji charytatywnej Pola Nadziei.


gov.pl

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12
IM. JANA III SOBIESKIEGO
W SOSNOWCU

ul. K. K. Baczyńskiego 14, 41-203 Sosnowiec
sp12@sosnowiec.edu.pl
(32) 293 78 87
BIP