Święto to obchodzone jest każdego roku i ma wszystkim ludziom uświadamiać wielką różnorodność i wartość języków ojczystych.

Język jest ogromną wartością. Dbając o niego chronimy naszą tożsamość kulturową. W  szkole obchodziliśmy ten dzień przygotowując plakaty propagujące dbałość o poprawność polszczyzny. Przypomnieliśmy również jaka jest  idea tego święta.

W tym dniu odbyły się także dwa konkursy: na najładniej prowadzony zeszyt do języka polskiego, przygotowany i przeprowadzony przez p. Annę Parszewską oraz konkurs kaligraficzny, przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli kształcenia zintegrowanego z koordynatorką, p. Małgorzatą Juszczyk.

Wyróżnienia w  konkursie na najładniej prowadzony zeszyt do języka polskiego otrzymali Hanna S. z klasy 7a i Franciszek  M. z klasy 6a.

Wyróżnienia w konkursie kaligraficznym otrzymały Olga R. z klasy 6 a oraz Lena S. z klasy 4b.

Serdecznie gratulujemy!