W telewizji nas jeszcze nie było! W poniedziałek uczniowie klasy trzeciej mieli niezwykłą okazję odkryć tajniki świata telewizji podczas wizyty w TVS w Katowicach.

W ramach wycieczki, uczniowie mieli szansę bliżej przyjrzeć się pracy dziennikarzy, dźwiękowców, scenarzystów, oraz innych profesji związanych z telewizyjnym światem.

Podczas wizyty zobaczyliśmy, jak dziennikarze pracują nad wiadomościami i reportażami, a dźwiękowcy dbają o perfekcyjną jakość dźwięku. Spotkaliśmy także pana, który nieprzerwanie ogląda telewizję przez 12 godzin, zarządzając reklamami i dbając o punktualność programów, eliminując wszelkie opóźnienia. Widzieliśmy miejsce, gdzie fryzjer myje i układa włosy gości, a także pomieszczenie w którym zaproszone osoby są malowane przed wejściem na antenę. Przez chwilę sami wystąpiliśmy przed kamerą, co sprawiło, że niektórzy nie mogli się powstrzymać od zabawnych wygłupów 🙃 🤣

Odbyliśmy również "żywą lekcję historii" przechodząc alejkami z popiersiami zasłużonych mieszkańców i ludzi związanych z Katowicami oraz regionem Górnego Śląska. Autobusowa podróż zakończyła się w malowniczych Milowicach 😉, gdzie w parku uczniowie poszukiwali oznak nadchodzącej wiosny, a efekty ich poszukiwań okazały się zaskakujące...

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Monice Jędryczce za zorganizowanie tej niezwykłej wycieczki, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako fascynujące spojrzenie za kulisami telewizyjnego świata i wyjątkowy sposób na naukę o różnych zawodach związanych z produkcją telewizyjną.

Monika Uherek-Mutz