Uczniowie klasy 2a z zaangażowaniem realizowali innowację pedagogiczną CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI. Niestety to już koniec, ponieważ zrealizowaliśmy ostatni obowiązkowy moduł w tym międzynarodowym projekcie. Tym razem w module PODRÓŻE PO POLSCE analizowaliśmy przygody Walusia, głównego bohatera lektury „Pilot i ja”.

W swoich LEKTURNIKACH uczniowie pokolorowali okładkę, podpisali się i uzupełnili strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą - „Pilot i ja”. nasze lekturniki są kolorowe, są odbiciem pasji z jaka uczniowie czytali lektury i zaangażowania, z jakim uzupełniali kolejne strony swoich czytelniczych dzienniczków.

Zadaniem każdego ucznia było przyniesienie rzeczy, które kojarzą się z przeczytaną lekturą. Uczniowie nie tylko przynieśli bloki, nożyczki czy kredki, ale mieliśmy również samoloty, pilota misia, nasza Oliwka zrobiła dorodne czarne wąsy, które kojarzą nam się z pilotem. Uczniowie wykonali rysunki rzeczy związanych z podróżą Walusia.

Chcąc zachęcić młodszych kolegów do przeczytania lektury „Pilot i ja” uczniowie wykonali piękne rysunki przedstawiające to wydarzenie z lektury, które najbardziej im się podobało. Dzieci rysowały szalony lot w chmurach, niezadowoloną siostrę Walusia, czy samego rysownika, który dzięki swej bogatej wyobraźni zmalował szaloną podróż do Olsztyna.

Na stronie internetowej szkoły w zakładce CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI można dowiedzieć się o naszych działaniach związanych z realizacją tej innowacji. Tam zachęcamy do zobaczenia sesji uczniów klasy 2a z bohaterami lektury, a że nasza wyobraźnia nie zna granic, to w sesji uczestniczyli wszyscy uczniowie ze swoimi atrybutami: Milena jej miś pilot, Julka jej samolot z klocków, Michał jako polot swojego eko samolotu, sami zobaczcie na stronie szkoły!

Dziękuję wszystkim Mamusiom, które zaangażowały się w realizację tej innowacji, dziękuję za chwile spędzone z nami, za możliwość poznania się i miło spędzony czas, chociaż wiemy, że czytanie dla tak zacnej publiki, jaką są uczniowie klasy 2a było nie lada wyzwaniem. Zapraszam do obejrzenia relacji z realizacji innowacji.