W dniu 5 października klasy 4a i 4b pod opieką Pani Grażyny Pawłowskiej oraz  wychowawców Pani Anny Parszewskiej i  Pani Moniki Piskor  udały się do hali widowiskowej Muza w Sosnowcu na spektakl pt. „Akademia pana Kleksa” wystawiany przez aktorów z Krakowskiej Agencji Artystycznej.

Była to adaptacja historii napisanej przez Jana Brzechwę. Dzieci miały możliwość obejrzenia dynamicznego, bardzo kolorowego, pełnego ruchu i muzyki przedstawienia. Poznały najciekawsze fragmenty opowieści, wchodziły w interakcję z aktorami, a podczas przerwy, wraz z profesorem Ambrożym Kleksem, udały się na poszukiwanie guzika zgubionego przez szpaka Mateusza. Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają to jedyne w swoim rodzaju widowisko.