Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 12 w Sosnowcu, realizowali II moduł innowacji pedagogicznej Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Przeczytaliśmy lekturę O psie który jeździł koleją. Do czytania zaprosiliśmy rodziców uczniów, którzy chętnie włączyli się w realizację innowacji, czytając lekturę, a podczas picia kawy i degustacji sernika mieli możliwość wysłuchania dzieci czytających o Lampo. Założyliśmy lekturniki, w które wpisaliśmy niezbędne dane dotyczące lektury. Uczniowie narysowali portret Lampo.

W sali urządziliśmy kącik w którym obok chmurek Toś, znajdują się kartki przygotowane przez uczniów, plakaty przedstawiające wydarzenia z lektury, które w szczególności utkwiły uczniom w pamięci, portrety Lampo, oraz wspomnienie z zeszłego roku szkolnego spotkania z Panem kolejarzem - Tatusiem Madzi Szparagi - Panem Damianem Szparaga, który opowiedział nam o swojej pracy, pracy konduktora i już wiemy, ze ta praca to służba !

Mimo, że jeszcze grudzień wspomnieniami wróciliśmy do Pierwszego Dnia Wiosny, kiedy to razem udaliśmy się do pobliskiego lasku przez który płynie rzeczka i tam tropiliśmy Marzannę, którą wcześnie rano ubieraliśmy. Dzieci korzystając z dostępnych źródeł zebrały informacje dotyczące obchodów Pierwszego dnia Wiosny. Podjęliśmy wspólną rozmowę , powspominaliśmy ten dzień i zaplanowaliśmy to, co wspólnie będziemy robić 22 marca.

Ps. W nasze klasowe przedsięwzięcie zaangażowały się Panie: Justyna Majka, Elżbieta Szparaga, Kapral Anna, Monika Tokarska, Katarzyna Dembowska-Dybała i Agata Radecka oraz Kacper Radecki bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, wspólnie spędzony czas i owocną współpracę. Podczas wspólnego czytania mogliśmy podziwiać talent Nikosia, który zagrał nam na wiolonczeli (na zdjęciu z dumną Mamusią).